Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

WarfareMC.eu – 69 %

Mike 3

IP adresa: mc.warfaremc.eu
Web: https://warfaremc.eu/
Facebook: https://www.facebook.com/warfaremc/


Český server WarfareMC.eu se zaměřuje především na minihry, můžete si zde ale také zahrát třeba klasickou vanillu. Věc, která dozajista potěší je, že se na server můžete připojit i se současně nejnovější verzí Minecaftu – 1.16.1.

Lobby

Jakmile se připojíte na server a zaregistrujete se, objevíte se na velkém a velice hezky zpracovaném lobby. Stavby jsou na lobby pěkné, celkem detailně postavené a vytváří slušné pozadí. Velice výhodnou věcí je, že se teleporty na veškeré minihry nachází hned kousek od spawnu, tudíž se můžete prakticky ihned připojit a jít hrát. Mimo teleportů na lobby naleznete také denní odměny a chestky, z nichž padají taktéž různé odměny.

Mně osobně se na lobby asi nejvíce líbilo to, že si můžete aktivovat křídla, díky kterým budete moci po celém lobby prakticky plnohodnotně létat. Let se sice ovládá o něco hůře nežli klasické létání pomocí /fly, ale i tak se jedná o velice příjemný prvek.

Co si zde můžete zahrát

Na serveru WarfareMC.eu se nachází několik miniher, respektive herních módů. Konkrétně Vanilla, Survival, SkyBlock, Creative a PvP aréna (ta by se snad za minihru již považovat dala). Výběr to je vskutku nestandardní, ale za to si také najde své příznivce.

Vanilla

Klasická vanilla, která je ale na verzi 1.16.1, tedy by se zde měly nacházet veškeré novinky, které tato aktualizace přinesla (nový nether). Podle mého názoru je super, že se server dokázal takto rychle nové verzi přizpůsobit.

Survival

Survival, který navíc obsahuje plugin Slimefun. Ten do hry přináší mnoho zajímavého obsahu a dělá tak klasický Minecraft mnohem zajímavějším a zábavnějším. Na spawnu se nachází velice pěkné stavby (obecně stavby na serveru WarfareMC.eu jsou velice povedené). Je zde možnost obchodování, tvorby residencí a velké množství všelijakých warpů (například warp na nether, end, enchant nebo crates). Probíhají zde také eventy, bohužel v průběhu recenzování serveru žádný zrovna neprobíhal, tudíž je nemohu osobně zhodnotit.

SkyBlock

Zdejší SkyBlock není zajímavý jen možností výběru mezi třemi ostrovy, ale také tím, že stejně jako Survival obsahuje plugin Slimefun, což je u SkyBlocku poněkud nezvyklé. Jak ale již psal, máte na výběr z celkem tří ostrovů: pouštního, lesního a houbového. Ty se pochopitelně liší svojí stavbou (strukturou). Co mě také potěšilo byly možnosti úpravy ostrovů (například změny biomu na ostrovu). Dalším aspektem, který vám zjednodušuje hru je přítomnost warpů (farma, doly…). Trochu zamrzí některé nepřeložené texty, ale jde spíše o ojedinělost.

Creative

Už při připojení na Creative vás konzole upozorní, že je tento herní mód nově aktualizovaný a mohou se zde vyskytnou bugy. A bohužel má konzole naprostou pravdu. Ihned po připojení se mi svět extrémně špatně načítal (ze začátku jsem se musel dokonce reconnectnout, protože se mi nenačetl ani spawn). A ani v průběhu hraní se situace nezměnila – svět se stále špatně načítal a server se často lagoval.

warfaremc.eu

Kit PvP

Na tuto minihru se mi bohužel nepodařilo připojit. Konzole mi to v chatu vysvětlila tím, že mám špatnou verzi nějakého protokolu. Nevím tak, v čem byl problém, ale bohužel tuto minihru nemohu hodnotit. Vzhledem k tomu, že na minihře nikdo jiný nebyl (podle informací v lobby) si myslím, že chyba nebyla na mé straně.

Komunita a A-tým

Komunita na serveru WarfareMC.eu mi přišla poněkud průměrná. Občas si tu hráči pomáhají a komunikují mezi sebou, občas se zde najde nějaké dítě, které do chatu například něco spamuje atp. Po většinu času v chatu ale bylo poměrně ticho, což je třeba u Survivalu či Vanilly celkem špatné. Denně se tu vyskytuje několik desítek lidí.

O Admin týmu vám toho moc nepovím, protože jsem za celou dobu hraní nikoho z administrátorů nepotkal.

warfaremc.eu

Web

Web nevypadá úplně špatně, mně osobně se jeho celkový styl a barvy moc nelíbí, ale některé aspekty se mi (vzhledově) zase celkem líbily. Naleznete zde veškeré důležité informace o serveru, novinky, fórum, obchod, banlist, seznam členů A-tým apod. Zkrátka je zde toho opravdu hodně, proto web mohu hodnotit kladně.


Hodnocení

+ rychlé přizpůsobení serveru na verzi 1.16.1
+ Vanilla 1.16.1
+ pěkné stavby
+ možnost létání na lobby pomocí křídel
+ povedený SkyBlock
+ Slimefun na Survivalu i na SkyBlocku
+ početná komunita
+ designově i informačně dobře udělaný web

− nefunkční PvP
− potíže na Creativu
− ne moc dobrá komunita
− neaktivní A-tým

Celkové hodnocení: 69 %

 1. Matyáš Pilz / MtueanhM_CSCWA Matyáš Pilz / MtueanhM_CSCWA

  Dobrý den,

  Na serveru jsem krátce hrával cca před rokem (přestal jsem tam hrát, protože řeším svůj server + mám plno dalších projektů, které jsou pro mne hodnotnější a důležitější, než ten server), a hodně se mi tam líbilo. AT byl tehdá plně aktivní, Majitel serveru s hráči denně komunikoval a na zprávy reagoval.

  Souhlasím s tvrzením, že komunitu mají průměrnou, zde je ale otázka, jaké úsilí by bylo třeba ke změně k lepšímu a zda by to nezpůsobovalo velké negativní vedlejší účinky.

  Na serveru se mi hodně líbilo, a to i s ohledem na architektonické provedení staveb apod., a průměrná komunita mi nedělá problémy.

  S pozdravem
  Matyáš Pilz / MtueanhM_CSCWA

 2. Dobrý den,
  Jako člen A-Teamu Vám mohu vysvětlit, že na kitpvp se dá připojit s verzí 1.8.x až 1.15.2. Verze 1.16.1 není podporována kvůli některým mechanikám z verze 1.8. Mrzí nás, že jste měl potíže s připojením na tento server a potíže s Creativem a tyto problémy se pokusíme v budoucnosti opravit. Trochu mě zaráží, že se Vám nepovedlo potkat žádného z administrátorů, vzhledem k tomu, že po vydání nové vanilly jsme intenzivně navštěvovali server, abychom narazili na případné problémy a bugy, ale budiž. Děkujeme velice za recenzi a návštěvu serveru.

  S pozdravem
  Alu01

  • Mike Mike

   Děkujeme za doplnění a přejeme se serverem mnoho úspěchů 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *