Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Freedom Kingdoms – 90 %

Michal 0

IP adresa: mc.freedomkingdoms.eu
Instagram: https://www.instagram.com/freedom_kingdoms/


Server Freedom Kingdoms je, co se týče zaměření velmi rozsáhlý. Na Serveru najdeme: survival, SkyBlock, RPG a minihry.

Freedom Kingdoms

Verze Minecraftu

U tohoto serveru je velmi důležité, na jaké verzi se budete připojovat. Důležitější více něž kdy jindy.
Server je funkční od verze 1.8 a výš. (Doporučená verze je 1.8.8) Na serveru je i možnost hrát vanilla survival, ten ale funguje od verze 1.14.4 a výš, ale na této verzi vám nebudou fungovat minihry. A pokud se připojíte na verzi 1.15.2 budete si moct zahrát jen vanilla survival, nic víc.

Freedom Kingdoms

Survial a vanilla

Survival se zde na serveru dělí na dva – survival s pluginy a klasická vanilla, kde není opravdu nic, jen malý spawn s informacemi. Jediné, co můžeme zde na vanille využít je nastavení si svého home, nic víc. Druhý survival už má většinu pluginů a funkcí, na které je hráč zvyklý (práce, teleporty, shop, warpy apod.). Jednou ze zajímavějších funkcí je třeba serverové rádio, ve kterém hrají noteblock písničky.

Freedom Kingdoms

SkyBlock

SkyBlock zde není klasický ve tvaru L, ale ve tvaru kosočtverce a váš základní stavební prostor je 50×50 bloků na rozšíření ostrova. Ale rozšiřováním ostrova a zvýšením jeho levelu si váš stavební prostor můžete zvětšit až na 150×150 bloků. Váš ostrov je ohraničen modrou hranicí, kterou můžete skrýt nebo změnit její barvu.  Když smažete svůj ostrov a máte nějaké věci v inventáři, tak vám zůstanou i po založení ostrova nového. Touto cestou se dá ze začátku získat spousta itemů.  Když mluvíme o itemech, těch je myslím dostatek a nic moc mi v truhle nechybí. (itemů je zde více kvůli absenci Netheru – ten je v přípravě.)

CobbleGenerátor je zde upraven tak že kromě cobblestonu generuje i všechna oréčka od uhlí po diamanty. Leč na začátku máte v bedně k dispozici jen kameny, takže si můžete udělat ze začátku jen kamenný krumpáč. Když vám generátor generuje oréčka, která se kamenným těží  opravdu pomalu (diamanty, redstone, emeraldy apod.)  a ani vám nevypadnou, tak je to velice otravné. V bedně by nás proto mohlo čekat nějaké železo nebo železný krumpáč. Pokud chcete SkyBlok opustit, musíte se odpojit a znovu připojit na server, zde /spawn a /lobby nefunguje, na rozdíl od miniher a survivalu.

Freedom Kingdoms

Minihry

Co se týče miniher, na serveru Freedom Kingdoms jsou celkem tři a to KitBattle, UHC run a EggWars. Minihry pouze zmíním, protože je na serveru nikdo moc nehraje, takže jsem neměl ani možnost je otestovat.

Freedom Kingdoms

RPG

V RPG se objevíte pod hradem Vítkov a v jeho okolí budete postupně plnit úkoly vesničanů až se dostanete k silnějším oponentům a bossům. Zde není moc, co vytknout, vše funguje, jak má a v RPG sekci i na celém serveru jsou velmi dobře postavené stavby. Líbilo se mi, že questy jsou originální a občas i vtipné, když třeba musím najít a porazit prasátko Pepu nebo najít Matěje u kostela (a Matěj nápadně připomíná Donalda Trumpa). Také zde máte možnost při práci pro Lorda Farkrqwada zabít Shreka a Fionu. RPG zde využívá speciální resourse pack.  RPG je zde rozděleno na tři obtížnosti, každá obtížnost má svou vlastní lokaci, v každé z nich se nachází vlastní závěrečný boss.

Freedom Kingdoms

Závěr

Server Freedom Kingdoms hodnotím velmi kladně, je zde vždy co dělat kvůli různorodému zaměření. Hezký pocit ze hry dodává i milá komunita a A-team. Také je zde vidět, že admini pořád něco upravují a vylepšují – například za dobu recenzování se změnila Lobby.


+ neustálý vývoj serveru
+ kvalitní a aktivní A-Team
+ dobrá komunita hráčů
+ různorodé zaměření
+ originální RPG Questy

− guláš ve verzích
− občasné bugy
− bohužel nehratelné minihry
− některé nefunkční věci

Celkové hodnocení: 90 %

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *