Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

HellCraft – 37 %

Mike 0

IP adresa: 9.mcraft.cz:25572
Video pozvánka: https://www.youtube.com/watch?v=WjzNIKIZpC8


Český server HellCraft se zaměřuje na minihry, Survival a Skyblock. Minihra tu je v současné chvíli jen jedna – The Bridge a v přípravě je druhá KnockbackFFA. Osobně moc nerozumím, proč bylo o recenzi na tento server požádáno, neboť mi nepřijde, že by byl ve stavu vhodném ke hraní, natož na recenzi. Je zde minimum přeložených textů a minimum nastavených věcí.

Připojení

Už jen připojení na server mi dělalo potíže. Nevěděl jsem totiž, jaká je požadovaná verze Minecraftu. Když si zapnete Minecraft a nějaký server přidáte na seznam serverů, napíše vám to (pokud máte špatnou verzi) podporované verze. Zde bylo napsáno 1.8.x až 1.13.x. Bohužel to ale není pravda, zkoušel jsem to na 1.12.1 i 1.11.2 a bohužel bez úspěchu. Na dalších verzí jsem to již nezkoušel, takže zaručeně funkční verze je 1.8.

Lobby

Po úspěšné registraci se objevíte na lobby (respektive spawnu). Lobby na serveru HellCraft má celkem pěkné stavby, ale kupříkladu tu není zastavený čas, tudíž tu chvíli máte den a chvíli noc. Nevím, jak to je s počasím, ale pršet jsem tu nezaznamenal, tudíž se dá usuzovat, že počasí mají nastavené správně. Co se mi ale na lobby moc nelíbilo byla tráva (grass block), díky tomu, že je zde nastavený biom Ocean, má zde tráva takový ošklivý odstín a ještě v kombinaci s kamennými prvky tak celé lobby působí dost chladně. Jsou zde i nepřeložené Gadgety, ale ty jsou podle slov majitele zatím pouze pro VIP, protože Mystery Dusty (za které byste si je normálně zakoupily) zde nemají.

Minihra The Bridge

Tuto minihru jsem na serveru hrál prvně. Bohužel se nikde nenachází žádná pravidla, tudíž mi je musel můj spoluhráč vysvětlit. Vaším úkolem je postavit most a dostat se na ostrov svého spoluhráče, kde se nachází prázdný čtverec 3×3 bloky, do kterého musíte skočit. Tím získáte bod, kdo první získá pět bodů vyhrál. Úkol spoluhráče je totožný, tudíž mu také musíte bránit v přístupu k tomu vašemu “portálu”. Je zde několik módů, při kterých se mění počet hráčů (1v1, 2v2…).

HellCraft

Survival

Na serveru HellCraft si můžete zahrát klasický Survival. Osobně bych kvůli absenci většiny warpů jej spíše nazval semi-vanillou, ale je pravděpodobnější, že se na nich teprve pracuje, než že by nebyly vůbec. Warpů je tu totiž velice málo: najdete zde warp na PvP arénu, obchod, nějaké město (kde nic užitečného není, jen stavby) a warp na minihry (kde zatím není vůbec nic, jen oceán). Jak jsem u lobby zmiňoval, že tam není zastavený čas, tak zde pro změnu je. Nerozumím tomu, proč by někdo na Survivalu (nebo na semi-vanille) zastavoval čas. Není zde (nebo jsem jej aspoň nenašel) ani warp na přírodu (respektive je, ale ten vás portne na spawn Survival světa), /rtp ani nic podobného nefunguje, tudíž nemáte možnost přemístit se na nějaké náhodné místo.

SkyBlock

I SkyBlock tu je poněkud zvláštní. Nachází se tu tři herní módy, ty ale nemůžete hrát paralelně nezávisle na sobě, ale můžete hrát pouze jeden. Pokud chcete hrát jiný, musíte si původní ostrov vymazat. Ani jeden mód, ale není klasický SkyBlock, který najdete na všemožných serverech. Zdejší SkyBlock je dle mého názoru náročnější. V klasickém módu máte jen jeden ostrov, který je navíc poměrně malý a není ani ve tvaru kvádru, jeho tvar mi spíše připomíná ostrovy na minihře SkyWars, tedy určitý “kornout” (čím nižší vrstva, tím méně bloků na ní je – plocha vrstev se postupně zmenšuje). Dalším problémem je to, že když umřete, objevíte se zpět na lobby a musíte se opět připojit.

Další herní mód je pro dva hráče. Poslední herní mód je opět pro jednoho, ale nacházíte se pouze na velice malém ostrůvku, kde je opravdu velice těžké začít. Z ostrovů jsem zkusil skočit, abych je mohl vyfotit (jejich tvar).

Komunita a A-tým

Komunita na serveru HellCraft v podstatě žádná není. Vždy, když jsem se na server připojoval jsem tu byl sám, ale vzápětí se připojil majitel. Za celou dobu hraní jsem tu nepotkal opravdu nikoho, kromě majitele a jednoho člena vedení. Což je pro server s minihrami celkem problematické. Doporučil bych majiteli, aby na serveru nechal prozatím jen Survival a SkyBlock, aby se na HellCraftu vybudovala nějaká komunita, jež by poté hrála i minihry, toto dle mého názoru nemá moc smysl.


Hodnocení

+ zajímavá minihra The Bridge
+ přítomný majitel
+ pěkné stavby

− nepřeložené texty
− server je celkově špatně nastavený
− chybějící obsah (teleport domů v obchodě, minihry na Survivalu)
− žádná komunita – nehratelné minihry
− lobby nepůsobí moc přívětivě a špatně se načítá
− nemožnost hrát paralelně více módů SkyBlocku

− problémy ohledně verze Minecraftu
− různé další technické problémy (server zkrátka není hotový)

Celkové hodnocení: 37 %

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *