Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Survival Games – 93 %

Mike 5

IP adresa: play.survival-games.cz (příp. mc.survival-games.cz)
Web: https://survival-games.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/CZSurvivalGames/
Instagram: https://www.instagram.com/survival.games.cz/


Asi nejznámější a největší český server, který se zaměřuje na minihry je Survival Games, který vlastní jeden z nejpopulárnějších československých YouTuberů – GEJMR.

Lobby

Lobby, na které se po připojení a následné registraci připojíte, je opravdu velké. Je velmi dobře zpracované, do sebemenších detailů, stejně jako ostatní mapy – práce zdejších builderů se opravdu musí pochválit. Jediná škoda je, že se nelze dostat a prozkoumávat všechny budovy, které se zde nacházejí. Co mi zde trochu vadilo byla přítomná reklama na jejich poskytovatele serverů.

Minihry

Na celém serveru se nachází dohromady 11 miniher. Navíc se zde nachází i tzv. Beta games, kde si můžete zahrát minihry, které se zatím pouze testují a nejsou v plném provozu. Výběr je tak opravdu veliký a nemusíte se bát, že byste se na tomto serveru začali nudit. Nejzajímavější a nejhranější minihry na serveru se vám pokusím představit:

Survival Games

SurvivalGames

Na začátku se všichni připojení hráči (kterých může být maximálně 24) objeví na spawnu (ve středu mapy). Po celé mapě jsou rozesety chestky s různým lootem, ve středu mapy bývají ty nejcennější itemy. Hra spočívá v tom porazit všechny ostatní hráče a zůstat tak poslední přeživší. Pokud hra trvá dlouho a hráčů je stále hodně živých, loot v chestkách se vygeneruje znovu. Na konci hry, když moc hráčů nezbývá se všichni přemístí do arény (tzv. deathmatch), kde mají mnohem menší velikost plochy a mnohem snáze se dokáží pozabíjet.

Dragons

Na začátku této minihry se objevíte někde na mapě (obvykle nějakém ostrově) a vaším úkolem je nespadnout dolů. Toto snažení vám ovšem komplikují draci, kteří kolem vás lítají a ničí vše kolem sebe, takže i zem pod vámi nebo okolo vás.

BedWars

V této minihře jste rozděleni do několika týmů (počet členů týmu závisí na daném módu hry) a vaším úkolem je zabít ostatní hráče z jiných týmů a především zničit jejich postel, aby se nemohli znovu respawnovat. Jsou tu tři hlavní komodity – bronz, železo a zlato. Bronz je nejméně cenný, koupíte za něj základní věci (zbroj, bloky) a jídlo. Hodnotnější je železo, za které si koupíte mnohem lepší vybavení. Tím nejcennějším je zlato – za to si koupíte již opravdu velice vzácné a dobré vybavení, abyste měli co nejvyšší šanci na poražení ostatních.

Survival Games

Hide And Seek

V této minihře se hráči dělí na dva týmy – na ty co se schovávají a na ty, kteří je hledají. Ti, kteří se schovávají mají podobu nějakého bloku a jejich úkolem je najít si vhodnou pozici, kde jako blok nenápadně zapadnou. Úkol hledačů je najít (a zabít) všechny “živé bloky“, nejčastěji používaná taktika je, že se svým mečem mlátí do všech bloků kolem sebe – jednou to vyjít musí.

Ostatní minihry

Nechtěl jsem představovat všechny minihry. Protože například Annihilation zná asi každý hráč Minecraftu na serverech. Proto jsem se rozhodl ostatní minihry sem jen vypsat. Dále se zde tedy nachází: již zmiňovaný Annihilation, BuildingBattle, EggWars, The Pit, UHC run, Palermo Town a MicroBattle.

A-tým a komunita

Zde se nachází největší (a nejspíš jediný) kámen úrazu. A-tým jsem za celou dobu hraní (a to jsem na serveru strávil několik hodin v několika různých dnech a denních dobách) ani jednou nepotkal – na žádném lobby (a to jsem je procházel všechna), na žádné minihře, zkrátka nikde.

Komunita je zde z velké části (alespoň, co se týče toho, co vidíte v chatu) nevyspělá, často vulgární a s hojným zastoupení dětí. Pro běžné hráče se tak nejedná o úplně dobrou kombinaci, která ale lze vykoupit počtem kvalitních miniher, které si myslím, že za to stojí. Běžně zde hraje 2 000 – 2 500 lidí.

Survival Games

Web

Web vypadá hezky a jednoduše. Najdete zde úplně základní informace o serveru, FAQ a informace o VIP. Zdejší VIP se dělí na dvě úrovně podle počtu výhod. Zajímavou featurou je, že můžete zrušit registraci svého Minecraftového účtu (nicku) na serveru, což se může hodit, pokud se pod vaším jménem na serveru zaregistroval již někdo jiný (warez).


Hodnocení

+ počet miniher
+ design lobby a ostatních map a staveb
+ počet online hráčů (na spuštění minihry obvykle nečekáte moc dlouho)
+ dobrý poměr výhod VIP ku jeho ceně
+ celková kvalita serveru (minimum bugů apod.)
+ design webu

− nevyspělá komunita
− nepřítomnost A-týmu

Celkové hodnocení: 93 %

 1. Pit Pit

  Ja myslim ze tak 5/10 je asi fer. 5 za napad spracovanie a graficka stranka. 0 za lagy chovanie komunity – podpora pro komunitu – riesenie kazdeho problemu – no a bohuzial sa preslavuje ako cheatersky server. Vlastna skusenost vyplnil som ticket – screenshoty – videa 3h prace. Odpoved bola ze problem vyriesime na TS OK? Nechapem ako napr 10 rocne dieta ked bude mat problem ako ho vyriesi na TS? No alebo ako ja co mam o dost viac a kazdy HELPER moze byt moj syn 😀 budeme riesit? Samozrejme podla zhliadnutia si ani jedno video co bolo v tickete nikto ani nepustil.

 2. Zdravím,
  myslím že SG za nevyzrálost/nevyspělost hráčů nemůže. Myslím, že byste ten článek měli upravit. (Nemyslím si to jen já.)

  • Mike Mike

   My ale netvrdíme, že by za to mohl server. My jen upozorňujeme čtenáře, že tam na takovéto hráče narazí – tedy aby věděli, co na serveru mohou očekávat.

  • Pit Pit

   Ale muze. Kdyz tak je bezne ve svete ze na podobne veci funguje pozice MODERATOR a podobne chovani tresta.

 3. Josef Kral Josef Kral

  Já osobně jsem na A-team během hraní taky moc nenarážel ale nestalo se mi že bych na teamspeaku nenašel Helpera a komunitu člověk soudit nemůže když to je jeden z největších serveru na cz/sk scéně tak člověk holt musí počítat s tím že tam budou převážně děti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *