Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

WeStone

Mike 0

IP adresa:  play.westonerp.eu
Web: http://westonerp.eu/


Český RolePlay server WeStone je velice zajímavým a myslím, že i jedinečným serverem u nás. Nejedná se o klasický RPG server, kterých tu je spousta. Jde o speciální herní mód, kde jde v podstatě o hraní si na kovboje (velice zjednodušeně). Můžete se postavit na stranu zákona, nebo také proti němu. Můžete vykrádat banky, kupovat si koně, zbraně atd. To vše samozřejmě spolu s celou komunitou. Připojit se na něm můžete pouze s verzí Minecraftu 1.12.2.

Vzhledem k tomu, že se jedná o privátní server, na který abyste se dostali potřebujete projít pohovorem, nebudu tento server hodnotit klasickým způsobem – v recenzi nenajdete ani závěrečné hodnocení, ani plusy a mínusy. Najdete zde faktický přehled o serveru a u některých částí i mé osobní názory.

Jak se dostat na server?

Jak jsem psal, jde o privátní server, abyste se na něj dostali, musíte se nejprve připojit na jejich Discord server. O tom ale až později. Zde musíte napřed odeslat formulář s žádostí o přijetí a potom, když bude tento formulář administrátory schválen, tak jste teprve pozvání k pohovoru. Jakmile ten splníte, je vám povolen přístup na server (jste přidáni na whitelist). Takovýto poněkud zdlouhavý způsob může sice leckoho odradit, leč na druhou stranu zajišťuje, že na serveru nebude špatná komunita, jež by kazila hru.

První připojení

Po úspěšném průchodu přijímacím řízením se dostanete na server, zde se vás prakticky ihned po připojení ujme nějaký hráč a vysvětlí vám naprosté základy. Po prvním připojení je třeba si vytvořit svou postavu, není to nic náročného, stačí do chatu napsat její jméno a datum narození. Pamatujte ale na to, že se svět na serveru WeStone neodehrává v současnosti, nýbrž v 19. století (každý týden ve skutečnosti je na serveru celý rok).

Jak jsem tedy psal, někdo se vás hned ujme a vysvětlí vám jen základy (základní principy a mechaniky serveru, provede vás po městě atd.). Zbytek je již na vás. Ale nemějte strach, na Discord serveru se dozvíte další užitečné informace a návody, jak na serveru hrát. Případně se můžete kdykoli jakéhokoli hráče či člena A-týmu na cokoli zeptat, jsou velice nápomocní – rádi poradí.

Mapa

I když jde stále o Minecraft, celý svět je tvořen ručně přesně pro potřeby serveru (samozřejmě za pomoci nejrůznějších programů pro editaci světa). Je zde několik ostrovů, na nichž se nachází různá místa a budovy. Server dbá na opravdu obrovskou míru realističnosti, proto zde nechybí možnost zaměstnání, vlastnění koně nebo třeba vykonání potřeby. Mapa na můj vkus vypadá pěkně, jde vidět, že je opravdu dělaná ručně, na druhou stranu je pravda, že mi nepřišla příliš detailní a vyjma měst poněkud pustá, to nicméně může být kvůli tomu, že to takto zkrátka na divokém západě vypadalo.

Vlastní resourcepack

Ještě předtím, než se na server vůbec dostanete budete administrátory upozorněni, že pro hraní je třeba mít nainstalovaný jejich vlastní resourcepack, ten si můžete stáhnout z odkazu na Discordu. Jeden je povinný a druhý je dobrovolný. S tím povinným byl při instalaci trochu problém a to takový, že se mi nezobrazoval přímo ve hře. Ve složce s resourcepacky jsou totiž obvykle všechny soubory zaZIPované a fungují, nicméně tento soubor je nutné napřed extrahovat a teprve pak se zobrazí i v Minecraftu – zeptal jsem se na to admina a ihned mi přátelsky vše vysvětlil, pokud by vás tedy potkal obdobný problém, neváhejte se na ně obrátit.

Povinný resourcepack upravuje zejména uživatelské rozhraní Minecraftu, ale také vzhled různých bloků nebo třeba slunce. Nepovinný resourcepack upravuje vzhledy zbraní, jelikož pro hraní potřebujete střelné zbraně, které v Minecraftu nejsou, je třeba si tento resourcepack také nainstalovat, abyste v ruce nedrželi třeba diamantovou sekeru.

Discord

Server WeStone je také jedinečný v tom, že Discord používá prakticky ke všemu. Najdete tu velké množství chatovacích i hlasových roomek, které tak plně nahrazují chat na samotném serveru. Jsou zde také zveřejňována veškerá oznámení, co se chodu serveru týče, novinek, BANů apod. Proto je pro hraní na serveru Discord opravdu nezbytný (nemluvě o tom, že přídání na whitelist je svázáno s rolí na Discordu). Najdete zde ale také kupříkladu různé nábory na herní zaměstnání (například doktor), ale také klasické nábory do vedení serveru. Discord zkrátka zahrnuje naprosto vše a je opravdu nedílnou součástí celého serveru a hraní na něm.

Komunita a A-tým

Jak jsem již psal dříve, obojí je na serveru WeStone na opravdu vysoké úrovni. Komunita spolu kooperuje a pomáhá si. A-tým je taktéž velice ochotný a dokáže se postarat o případné problémy. Z toho důvodu hodnotím obojí velice kladně. Bohužel tu komunita není bůhví jak velká (na druhou stranu vzhledem k velikosti mapy je tak akorát), přes den tu najdete kolem deseti lidí, k večeru kolem patnácti.

Web

Web sice vypadá pěkně, ale nic moc na něm nenajdete. Nachází se na něm v podstatě jen seznam členů A-týmu a BAN list. Jak jsem ale již zmiňoval, vše důležité naleznete na Discordu, který v tomto případě web plně nahrazuje.

Závěr

Na serveru WeStone je toho opravdu hodně. Do recenze se mi určitě nevešlo všechno, nicméně pokud máte rádi RolePlay, s tímto serverem určitě nešlápnete vedle. Pohovor za zkoušku minimálně stojí a věřte, že server nabízí desítky hodin zábavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *