Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Dubcat – 78 %

Mike 0

IP adresa: mc.dubcat.cz
Web: https://dubcat.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/dubcatrpg/


Český server Dubcat se zaměřuje výhradně na příběhové RPG – a daří se mu to. Najdete zde také klasický survival, který není nijak zajímavý, proto se mu tentokrát nebudeme moc věnovat, jediné co o něm mohu říci je, že na něm máte veškeré věci, které máte po celém serveru.

RPG

Spawn

Server běží od verze Minecraftu 1.14.4 po nejnovější – 1.15.2. Po připojení a registraci se objevíte na velice pěkném spawnu ve stylu středověkého města. Spawn se mi líbí, mohl by být větší, aby nebylo všechno tak moc u sebe (také by tu nemuselo být tolik věcí, na něco by mohly být warpy), ale to bude věcí názoru. Navíc spawn jako takový není tolik důležitý – nachází se tu sice všemožné questy a možnosti vylepšení zbraní apod. Ale stejně nejvíce času strávíte v lokacích. Velice zajímavá je také navigace, která vás ve formě šipky zavede tam, kam potřebujete.

Nachází se zde také Mob aréna – tzv. maréna, je ale bohužel přístupná až od 50. levelu.

Dubcat

Lokace

Jak jsem již psal, v lokacích strávíte nejvíce času. Jde o svět (ne běžné velikosti – mnohem menší, spíše lze mluvit o mapě), kde se nachází všemožní mobové. Vaším úkolem samozřejmě je, je zabít. Pochopitelně se neustále respawnují, takže vám nikdy nedojdou. Lokací je celkem 9 a pro odemknutí další lokace budete potřebovat určité množství speciálních předmětů z lokace předchozí. Každá lokace se dá také pořádně prozkoumat, nachází se zde pěkné a zajímavé stavby.

Mobové a boss

Jejich zabíjením získáváte xp, které vám dopomohou dostat se na vyšší level. Levely vám postupně zpřístupňují nové vybavení (brnění, meče, sekery atd.), ale také classu, kterou můžete mít až od 20. levelu. Obvykle též dropují různý loot. Od zbraní přes brnění až ke speciálním předmětům, které budete potřebovat pro odemknutí další lokace. Tyto speciální předměty padají náhodně a než nasbíráte jejich požadované množství, může to trvat i hodinu. Když vás někdo zabije, nepřijdete o věci a objevíte se na hřbitově (každá lokace má svůj hřbitov).

Dubcat

V každé lokaci se nachází vlastní boss, kterého musíte pokořit. Mobové a zejména potom boss vám v průběhu souboje dávají různé nepříznivé efekty, které vám souboj komplikují. Někteří silnější mobové a bossové si pak v průběhu souboje kolem sebe naspawnují další moby, které musíte zabít také. Klasičtí mobové (i boss) jsou neutrální dokud na ně nezaútočíte.

Dubcat

Z mobů také mohou padnout klíče, kterými můžete otevřít bedny, ty se nachází na spawnu a ukrývají v sobě zajímavé odměny. Já to zkusil jednou a padla mi velice užitečná sekera, která měla dobré vlastnosti.

Co velice chválím je soubojový systém, který velmi připomíná původní soubojový systém v Minecraftu. Byly totiž časy, kdy jste nemuseli čekat na “nabití zbraně” a mohli jste své útoky spamovat s mnohem větší kadencí, aniž by to mělo vliv na sílu výsledného útoku – to zde je také, proto můžete moba zabít velice rychle.

Dubcat

Předměty

Každý item má své vlastnosti jako je demage, critical chance, block, regenerace HP a critical demage u zbraní. U brnění to je třeba samotná síla brnění (jak moc vás ochrání), regenerace HP, život, rychlost (ano, upravuje to počet vašich HP a vaši rychlost) atp. Tyto předměty si můžete také různě vylepšovat a obnovovat (neboť se časem ničí).

Resource pack

Po připojení na server se vám automaticky stáhne a nainstaluje jejich speciální resource pack, který upravuje vzhled většiny předmětu a bloků, ale také celý vzhled Minecraftu. Resource pack vypadá hezky a ke hře se hodí, není nikterak přehnaný a je zkrátka dělaný přesně na míru pro potřeby serveru.

Dubcat

A-tým

I když jsem se na server připojoval několikrát v různých denních dobách, pouze jednou jsem potkal jediného člena A-týmu (buildera). Chtěl jsem se ho zeptat na něco o příběhu, bohužel mi nebyl schopen (spíše možná ochoten) odpovědět. Konkrétně jsem se ptal na to, zda se tu nachází příběh, na to mi odpověděl, že ano. Když jsem se ale následně ptal, jak dlouhý je, řekl mi, ať hraji a zjistím to, odpověď by to byla logická, pochopil jsem to a vysvětlil mu, že tu hrát dlouhodobě nehodlám, bohužel mě poté začal ignorovat a odpověď na otázku, jak dlouhý se tu nachází příběh jsem nedostal (viděl jsem, že jinak v chatu je aktivní). Nemluvě tedy o tom, že jsem mu celou dobu (od začátku konverzace) vykal, zatímco on mně tykal.

Komunita

Komunita na serveru Dubcat není špatná, když jsem se na něco zeptal, vždy se našel alespoň jeden člověk, který se se mnou bavil. Běžně je v chatu ale poměrně ticho. Občas se zde objeví nějaké nabídky k obchodování, ale že by zde probíhala nějaká živá komunikace se říci bohužel nedá. Běžně zde hraje několik jednotek hráčů (někdy i kolem deseti).

Web

Web je velice jednoduchý, nenachází se na něm moc informací, ale je na něm Dynmapa, novinky, speciální wiki o serveru, pravidla nebo výhody obou druhů VIP. Co se mi na webu ale opravdu líbí je noční režim, jenž si můžete aktivovat, web je poté celý tmavý a nebije tolik do očí.

Závěr

Server Dubcat mě zaujal svou velikostí a způsobem plnění questů (lokace). Zároveň ale je možnost příběh zcela ignorovat. To, že jsou některé texty nepřeložené se stává i na větších serverech, proto to záporně nehodnotím. Jde o specifický herní zážitek, který se nemusí každému hráči RPG líbit, ale za zkoušku stojí – mě bavil.

Věřím, že jsem spoustu věcí neměl příležitost zakusit, kvůli omezenému času. Chtěl jsem se na vše důležité zeptat adminů, ale to bohužel nevyšlo. Proto počítejte s tím, že na serveru je mnohem více věcí k prozkoumávání, než na které jsem přišel já.


Hodnocení

+ přítomný survival ( i když jde o RPG server)
+ vlastní resource pack
+ zábavný questový systém
+ rychlý postup ve hře
+ odměny ve formě beden a lootu
+ poměrně dobrá komunita

+ jednoduchý web s nočním režimem
+ navigace

− neochotný a málo aktivní A-tým
− repetetivní questy

Celkové hodnocení: 78 %

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *