Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Trenend.eu – 72 %

Mike 8

IP adresa: play.trenend.eu
Web: https://trenend.eu/
Instagram: https://www.instagram.com/trenend.eu/


Český server Trenend.eu je velice zajímavý server, který se zaměřuje na Skyblock, jenž zde má tři jednotlivé verze. Dále se zde nachází velice propracovaný Parkour, svět, ve kterém nejsou žádná pravidla – Anarchy a klasický Survival. Další minihry jsou ovšem ve vývoji a jde vidět, že se na serveru neustále pracuje. Běží od verze 1.8.

Lobby

Lobby je velké, nachází se zde port na všechny minihry. Bohužel jsem zde ale nenalezl žádné info o serveru. Do chatu konzole občas napsala nějaké informace, jako je odkaz na pravidla (na webu), odkaz na sociální sítě, nebo třeba informace o tom, jak si nastavit autologin. Ten funguje pro hráče s originálním Minecraftem, ale bohužel pouze pro verzi 1.8.8 až 1.12.2.

Na lobby si můžete aktivovat velikou spoustu všelijakých efektů. Nejlepší na tom je, že se odemykají za herní měnu, kterou dostáváte za pouhé hraní (např. formou denních odměn). Efektů je opravdu spousta a liší se jen cenou. Jde vidět, že si s tímto administrátoři opravdu vyhráli a velmi to chválím.

Minihry

Jak jsem již zmiňoval, na sevreru jsou celkem 4 minihry. Skyblock (který se ještě dělí na tři různé druhy), Anarchy, Parkour a klasický Survival.

Skyblock

Hlavním táhakem je propracovaný Skyblock. Ten se tu dělí na tři odlišné formy – Skyblock Ranked, Skyblock Sacred a Skyblock Planet. Každý se zaměřuje na něco jiného.

Skyblock Ranked

Jde o kompetitivní mód, kde je vaším úkolem předehnat v žebříčku ostatní hráče. Každý měsíc se tento žebříček restartuje a proběhne vyhlášení nejlepších hráčů, ti pak dostanou tučné odměny. Peníze zde můžete vydělávat pomocí aukcí, shopů nebo obchodování.

Skyblock Scared

Tento druh Skyblocku je asi ten nejvíce podobný klasickému. Vyskytují se zde ale navíc i prvky RPG. Například si zde můžete zvolit svou profesi, vybrat si druh ostrova, na němž budete žít, doly atp.

Skyblock Planet

Pro mě asi nejzajímavější forma Skyblocku. Jedná se o technický Skyblock, kde ale nejste na ostrově, ale na planetkách. Planetek je samozřejmě více a na každé se nachází něco jiného. Také se zde nachází práce, vlastní ekonomický systém, těžební světy (na těch se mi ale svět poměrně špatně generoval) nebo třeba modpack Slimefun.

Trenend.eu

Všechny tyto Skyblocky jsou velice propracované a odlišné, tím pádem by se alespoň jeden měl zavděčit každému. Dobré také je to, že jsou velmi dobře popsané a vysvětlené, je tak mnohem snazší pochopit, jak vlastně fungují a co je vaším cílem. Určitě vřele doporučuji vyzkoušet všechny a zjistit, jaký vám vyhovuje nejvíce. Bohužel je častým problémem přítomnost (a zejména pak poloha) mraků, neboť jste často přímo v nich.

Survival

Klasický Survival vylepšený modpackem Slimefun. Bohužel nápověda k tomuto modpacku je pouze v angličtině, což by méně zkušeným hráčům mohlo způsobovat jisté nevýhody. Nachází se zde spousta warpů (nether, end, VIP, PvP apod.), je zde i warp Lokace, ten ale bohužel nefunguje. Systém ekonomiky tu je ve formě shopu, kde si můžete kupovat za herní peníze různé bloky a předměty. A dokonce i hráči zde prostřednictvím aukce mohou nabízet a kupovat všemožné předměty. Jedná se tak o nejhranější minihru na tomto serveru. Pro správné fungovaní se doporučuje verze 1.12.2.

Trenend.eu

Anarchy

Jde o server bez pravidel. Tedy, samozřejmě se musíte řídit všeobecnými pravidly serveru, to je jasné. Ale jinak si zde můžete dělat opravdu, co jen chcete. Bohužel je celý svět značně zdevastovaný, tím pádem se spawnete na úrovni bedrocku a nemůžete zde nic moc dělat. Navíc je zde naspawnovaný velký počet Witherů, kteří vás během pár sekund či minut zabijí. Podobný server jsem ještě nikde neviděl, tudíž jde o určitě zajímavý koncept.

Parkour

Nejedná se o klasický parkour, je zde mnoho nových vylepšení, které hru dělají mnohem komplexnější, ale také náročnější. S pravidly a novými vylepšeními vás hra seznámí hned na začátku pomocí tutoriálu, zde se dozvíte vše potřebné a pak už můžete vesele skákat. Nachází se zde 18 arén, kde se stupňuje jejich obtížnost. Je zde i generátor arén, který vám náhodně nějakou arénu vygeneruje, ty nejlehčí jsou ale zatím v přípravě.

Komunita a A-tým

Za celou dobu hraní (jako u každé recenze jsem server navštěvoval průběžně v různé denní doby) jsem bohužel nepotkal ani jednoho člena A-týmu. Komunita bych řekl, že standardně byla normální, jako každá jiná. Byly tu ale momenty (celkem dost), kdy nějaké děti do chatu neustále spamovaly různé “nabídky”. Což hru silně znepříjemňovalo, naštěstí se to dělo pouze na lobby (na němž se mimochodem běžně nachází poměrně dost lidí). Celkově zde hraje několik stovek hráčů (standardně do 500).

Web

Web má velice jednoduchý design, který ale v kombinaci s tmavými barvami vypadá velice dobře. Najdete na něm pravidla, novinky, fórum, seznam členů A-týmu a další – zkrátka jen to nejnutnější.


Hodnocení

+ několik forem Skyblocku
+ modpack Slimefun
+ pěkné a velké lobby a mapy

+ autologin
+ velké množství efektů na lobby
+ podrobné tutoriály
+ neotřelý parkour
+ svět Anarchy (na cz/sk serverech se moc často nevyskytuje)

+ tmavý design webu

− občas infantilní či jen otravná komunita
− neaktivní A-tým
− autologin pouze pro verze 1.8.8 až 1.12.2

− některé warpy jsou nefunkční

Celkové hodnocení: 72 %

 1. AdoNikeOFFICE AdoNikeOFFICE

  Zdravím, chyby pluginov ste nehodnotili? Asi nie, inak by to dosiahlo LTT 12,5%.

  • Mike Mike

   Dobrý den, recenze je z května minulého roku, je možné, že se za tu dobu udály na serveru některé změny, proto recenze nemusí být ve všech směrech aktuální.

 2. zluta_kobliha zluta_kobliha

  Tož, jen k tomu Anarchy…
  pokuď vím, tak tohle je jediný český anarchy server, ale na mezinárodní scéně je hlavní 2b2t, což je jeden z nejstarších serverů. Trenend anarchy je skvělý, ale nevím, jestli se dá označovat jako anarchy. Hodně anarchy hráčů by asi vyčetli /tpa. Mě to až tak nevadí. Je to trochu něco jiného, ale pořád by se to dalo považovat za anarchy (Hodně lidí si tak nějak myslí, že anachy musí být vanilla).
  Avšak ta dementní logika pravidel je strašná. Na anarchy by, podle mě, němělo být pravidlo o zákazu nadávek a reklam. A i pravidla ČR a EU by nemusela být zdůrazňována v chatu (majitel by měl do anarchy zasahovat se svými privilegii co nejméně). Přece jen, tak nějak to “mudíme” dodržovat i tak a ničemu to nezabrání.
  Jinak border je v OW příšerně malej, takže se tam nevyplatí stavět nějaké větší base.

  Ale jinak fajne, tož tak.

 3. Alexandr Benedikt Alexandr Benedikt

  A-team jste nepotkávaly protože mají nařízené aby měli vanish, je to kvůli tomu aby je hráči nespamovali otázkami a nenahlašovali hráče jim ale na fóru. Bez vanishe můžou být jen moderátoři

  • Mike Mike

   Nemáte zač, přejeme mnoho úspěchů se serverem! 🙂

 4. MenoNetreba MenoNetreba

  Furt tvrdím že niektorí nevedia rozdiel medzi minihrou a herným módom čo je príklad Survival, Creative. Pretože je známe že to je už v základe herny Mód MC takže to nie je minihra ani keď tam sú PL to je len patrná modifikácia toho herného módu toť vše. Ale inak fajn recenzia. 🙂

  • Mike Mike

   Já to vím, můžete se na to podívat v rubrikách, že Survival ani Skyblock není podsekcí miniher. Tady v té recenzi mi to přišlo lepší napsat vše pod sebe. Přijde mi to tak přehlednější. Ale v rubrikách je to zařazené správně, takže se to dá snadno dohledat. Děkujeme za komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *