Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Freedomia – 56 %

Mike 2

IP adresa: mc.freedomia.eu
Web: https://freedomia.webnode.cz/


Když jsem se chystal na recenzi serveru Freedomia, očekával jsem, že se dočkám RPG survival serveru, který bude obsahovat nějaký důmyslný příběh. Samozřejmě nečekal jsem, že to bude až tak dobré, jako například na serveru Epes, na který jsem dělal recenzi před nedávnem. Ale bohužel jsem byl výslednými RPG prvky ještě více zklamán.

Historie

Hodně o historii serveru se dozvíte na oficiálním Discord serveru. Ve zkratce: Projekt Freedomia je remakem dřívějšího serveru Bambus, který na jaře zanikl. Z něj se zrodil server Freedomia, jenž se pokouší původní projekt od základů překopat. Přináší spoustu vylepšení, ale možná své otevření trochu uspěchal.

Freedomia

Zaměření

Projekt Freedomia se prezentuje jako RPG survial server, jenž by tak měl obsahovat mimo klasického survivalu na pozadí také RPG prvky – příběh, NPC, questy, dungeony atd. Toho se bohužel na tomto serveru (aspoň prozatím) nedočkáte.

Jediné čeho se dočkáte (kromě survivalu) je kraťoučký tutoriál, který tak nějak načne příběh, jenž by měl být snad ve vývoji (nejde o oficiální informace). Tutoriál obsahuje celkem 4 NPC, které vám zadají po jednom questu. Celý tutoriál vám tak zabere necelých 10 minut. A to je z RPG vše, opravdu vše. Tedy, někdo by možná za příběh mohl také považovat týdenní bitvy, jež probíhají každý týden proti dvěma týmům (do jednoho z nich se zařadíte), vítězové dostanou odměnu v podobě herních peněz. Také barva jejich týmu bude na vlajkách, neboť se z nich stali současní zachránci vesnice. Ale žádný jiný důsledek to nemá, takže to zkrátka nemohu považovat za příběhovou záležitost.

Freedomia

Jsou tu také upravení mobové. Například vyzbrojení wither skeletoni v klasickém světě, nebo klasičtí skeletoni mívají obvykle oenchantěný luk.

Freedomia

Spawn

Spawn vypadá velice pěkně, jde o středověkou vesničku s hradem. Podle slov buildera ji ale postavil předchozí builder. Což zni poněkud divně vzhledem k tomu, že server je (znovu)spuštěný od půlky dubna. To tam ten builder byl dva týdny a pak se na to vykašlal?

Kolem spawnu (a daleko za ním) je samozřejmě vytvořený region, ve kterém nemůžete nic moc dělat, co se interakce s okolím týče. Vzhledem ale k tomu, že se na spawnu na zemi nachází pressure platy, kterým se tak špatně vyhýbá, stává se, že po chvíli prozkoumávání spawnu máte celý chat zaspamovaný větou, že zde nemůžete interagovat. Doporučil bych odstranit tady tento otravný text pokaždé, když se o nějakou interakci pokusím (i neúmyslně).

Freedomia

Survival

Bez RPG tutoriálu se tedy jedná o čistý survival s upravenými moby. Jsou zde pluginy na residence, aukce, warpy, custom enchanty a craftingy, hlasování o den a noc, kity aj. To značí, že jde o opravdu kvalitní a propracovaný survival. Jediné, co tomu chybí jsou warpy, jako třeba doly. Jinak se ale jedná o výborný zážitek, který ještě umocňuje bezva komunita. Kdyby se server (alespoň prozatím) neprezentoval jako RPG survival, hodnocení by bylo jistě o mnoho vyšší.

Freedomia

Komunita a A-tým

Jestli je na serveru Freedomia něco, co musím pochválit, tak je to právě komunita. Komunita tu je přátelská, jeden hráč mi dokonce řekl o serveru víc, než členové A-týmu. Ti jsou většinu času AFK, což je celkem škoda, ale je pravděpodobné, že řeší server, jinak by tam ani nebyli. Běžně tu hraje několik hráčů.

Freedomia

Web

Web vypadá přívětivě. Naleznete na něm základní info o serveru a pravidla. Ale celkově mi jako lepší informační kanál přijde jejich Discord server, kde se o serveru dozvíte mnohem víc. Nedá se zde zakoupit ani jeden druh VIP, to lze pouze ve hře za herní kredity. Na webu by podle mě mělo být mnohem více informací, alespoň to všechno, co mají na Discordu.

Závěr

Server Freedomia by mohl být skvělý survival server. Obsahuje nějaké chybky, jako třeba že některé texty nejsou přeložené, ale i tak by jako survival server dosáhl mnohem vyššího hodnocení. Bohužel se tento projekt od začátku prezentuje jako RPG survival, leč těch RPG prvků tam, krom desetiminutového tutoriálu moc není. Z toho důvodu bych administrátorům vřele doporučil, aby dokud nebudou mít dodělaný příběh server prezentovali pouze jako survival, takto bohužel musím hodně bodů kvůli chybějícím RPG prvkům ubrat, což mě mrzí. Neboť survival jsem si tu doopravdy užil.


Hodnocení

+ krásný středověký spawn
+ přátelská a ochotná komunita
+ upravení mobové
+ týdenní tournamenty o nadvládu
+ VIP jen za herní měnu

− minimum RPG prvků (v podstatě jen 10 minutový úvod)
− afkující A-tým
− málo informací na webu, většina na Discordu

Celkové hodnocení: 56 %

  1. Fowleyy Fowleyy

    Ani nevím kdo napsal o tuhle recenzi, ale rád bych se vyjádřil. RPG survival jsme měli, ale celý se předělává. A jinak děkujeme za kladnou odezvu u našeho survivalu. Jak vše dokončíme rád bych od vás zrecenzoval znovu.

    • Mike Mike

      Každý server může být zrecenzován maximálně jednou za 6 měsíců. Tudíž znovurecenze vašeho serveru (pokud správně počítám) může být provedena nejdříve 9. listopadu 2020. Děkujeme za zpětnou vazbu! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *