Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

GameWorld – 61 %

Mike 0

IP adresa: 82.208.17.39:27272
Web: http://game-world.maweb.eu/


Český server GameWorld se zaměřuje na klasický Survival, tedy klasickou vanillu s několika vylepšeními, které hru zjednodušují. Najdete zde ale také spoustu warpů, eventy, doly a mnoho dalšího. Server běží na verzi Minecraftu 1.15.2.

Spawn

Po připojení a registraci se objevíte na spawnu. Ten je vystavěn do japonského stylu, čehož si můžeme všimnout hned na několika stavbách. Jde o velký létající ostrov. Opravdu se jedná o spawn, žádné lobby, když z tohoto ostrova spadnete dolů, jste rovnou v Survival světě, kde se již nacházejí různé stavby a residence. Spawn se mi líbí, není ani moc malý, ani moc velký, najdete na něm potřebné teleporty a informace o hraní.

Survival

Server nabízí klasický Survival, je zde tak mnoho vylepšení, které hru zjednodušují. Například doly, ty se tu dělí na klasické a na doly pro VIP. V klasických dolech můžete těžit základní suroviny jako je dřevo, písek, kámen apod., zatímco v dolech pro VIP můžete těžit i rudy. Bohužel jeho zabezpečení je velice špatné, je zde bráno v potaz pouze to, že VIP mohou létat, takže je postaven tak, že by se do něj mělo jít dostat pouze za pomoci letu, to se bohužel nepovedlo a i běžní hráči se tam tak bez větších problémů mohou dostat. Proto bych nejspíše doporučil, aby, když už chtějí doly pro VIP, je vyřešili nějakým elegantnějším způsobem, například, aby běžní hráči bloky v daném dole vůbec nemohli vytěžit, popř. se k nim ani dostat.

Dále se zde nachází práce, těch je celkem 21, proto je zde nebudu vyjmenovávat. Navíc jsou (jako drtivá většina ostatních textů) nepřeložená, což je zejména pro mladší hráče poměrně problematické a je to obrovská škoda pro server GameWorld.

Některé hráče zase potěší, že se zde nachází warp na kostel Luboše Lakatoše (který nejspíše odkazuje na slavnou nahrávku mechanika Luboše s traktorem LKT). V tomto kostele se prý každou neděli pořádá bohoslužba, což je velice zajímavý koncept přenesený do Minecraftu.

GameWorld

Na serveru je také mob aréna, kde je vaším úkolem zabíjet moby, kteří na vás ve vlnách útočí. Čas od času se zde pořádají i různé eventy, je zde warp do End, warp na jídlo (kde jsou spawnery se zvířaty, které můžete zabníjet, abyste získali jídlo) a mnoho dalšího.

GameWorld

Komunita a A-tým

Komunita tu je celkem slabá, hraje tu přes den jen pár jednotek lidí a v chatu mi ani nepřišlo, že by si mezi sebou nějak povídali, ba naopak si každý hleděl svého. U takových lidí moc nechápu, proč ten multiplayer vůbec hrají, protože si myslím, že by se pro ně víc hodil klasický Survival v singleplayeru. V chatu tak bylo neustále celkem ticho, jen do něj občas konzole něco napsala.

Přes den se na serveru celkem často vyskytuje nějaký admin, ne, že by tu byl vždy, ale je celkem vysoká šance, že některého člena Admin-týmu potkáte. Když jsem se na něco ptal, většinou mi bezproblémově odpověděli, takže aktivitu A-týmu hodnotím kladně.Web

Web na můj vkus nevypadá vůbec dobře. Působí zastarale a doprovázejí ho různé glitche (jako třeba sekající se obraz). Jsou zde novinky, pravidla, informace o VIP a v přípravě jsou také návody (například na vytvoření residence).

Závěr

Server GameWorld není vyloženě špatným serverem, nezjistil jsem, jak dlouho tu s námi již je, ale přijde mi, že asi moc dlouho ne. Serveru chybí nezbytná kvalitní komunita, což výsledný požitek z hraní Survivalu velice brzdí. Chybějící překlady moji myšlenku stvrzují, protože očividně nikdo neměl čas se tomu zatím věnovat. Na druhou stranu zde najdeme opravdu velké množství warpů, což je dobře.


Hodnocení

+ pěkné stavby a spawn
+ počet warpů
+ ochotný a aktivní A-tým
+ eventy

− slabá komunita
− chybějící překlady

− ošklivý a zastaralý web

Celkové hodnoecní: 61 %

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *