Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Happy Craft – 93 %

Michal 10

Server Happy Craft je server s tradicí od roku 2011, měli sice menší pauzu, ale nyní je server zpátky v plné parádě. Jedná se o PvE, economy survival server s propracovanými RPG prvky. Server běží na verzi 1.15.2.

Happy Craft

Začátky na serveru

Po připojení se na server dostanete základní nástroje kromě lopaty, která by mohla některým hráčům chybět. Pak nějaké to jídlo, pochodně, papír, na kterém je napsáno, že do těžebního světa se dostanete pomocí příkazu /mining (A-Team bych tímto rád upozornil, že v “popisku” papíru máte chybu, místo “můžeš tam těžit, jak se ti zlíbí” tam máte “tezis”.) a dále dostaneme průvodce hrou. Jde o knihu, ve které nalezneme, jak na serveru začít, základní informace apod. Po použití příkazu /priroda se dostaneme náhodně někam do volné přírody, kde můžeme volně hrát – zde se jedná o klasický survival.

Happy Craft

Komunita a A-team

Na serveru je velmi přátelská komunita a ať už jsem se na cokoliv zeptal, vždy se někdo ozval a poradil mi. Dokonce když jsem si nevěděl rady s dungeonem, přišel ke mně hráč a pomohl mi s průchodem celého dungeonu až po bosse. Samozřejmě i A-team je aktivní, ale hráči byli kolikrát rychlejší s některými odpověďmi.

Happy Craft

RPG prvky

Když už mluvím o dungeonu, jedná se o RPG mapu, kde vás starostlivý vesničan prosí, ať pomůžete vesnici, kterou napadli monstra, takže pokud se rozhodnete pomoct, musíte proběhnout les do vesnice, vedle které se nachází dungeon s dalšími monstry a finálním bossem. A zde prozatím RPG končí, další pokračování je ale v přípravě a určitě doporučuji si dungeon minimálně jednou projít (příkazem /dungeon). V Dungeonu jsou speciálně upravená monstra a velmi zajímavý loot.

Problémy s dynmapou

Mezi věci, které bych vytkl patří určitě dynmapa. Není sice špatně, když na serveru je dynmapa. Ale možný problém vidím v tom, když se na dynmapě zobrazují resky a povolené/zakázané vlajky v residenci. To by mohlo sloužit jako velmi účinný nástroj pro griefery, jelikož zde můžou vidět souřadnice pozemku, který není chráněný a vyrazit tam nebo zneužít špatného nastavení vlajek v resce. To by mohlo způsobit velké škody.

Happy Craft

Spawn

Co se týče Spawnu, Dungeonu a dalších staveb, velmi chválím práci zdejších buldierů, odvedli kus práce a všechny stavby vypadají velice hezky. Spawn je stylizován do takové vesnice, kde jsou k nalezení návody, pravidla, obchody a další. Na serveru je i možnost zahrát si PaintBall.

Happy Craft

Web

Server Happy Craft má i velmi kvalitně zpracovaný web, přehledný a jednoduchý s téměř všemi důležitými informacemi o serveru včetně sociálních sítí. Možná mi trochu na webu chybí nějaká ta sekce O nás, kde by bylo popsáno, co od serveru čekat a na co se zaměřuje.

Závěr

Server Happy Craft je velmi dobře zpracovaný a určitě se těším na jeho další návštěvu až bude třeba hotové pokračování dungeonu, prozatím serveru HappyCraft uděluji 93 %.


Hodnocení

+ RPG Systém
+ stavby
+ přehlednost informací na spawnu
+ web
+ premium pro Originální účty
+ propracovaná Ekonomie
+ přátelská komunita

− nešikovně udělaná dynmapa
− nefunkční teleport na Paintball

Celkové hodnocení: 93 %

 1. Nějakej Tonda Nějakej Tonda

  Pokud zde vychvalujete dungeony, proč jste je nezmínil u serveru Epes kde je těch dungeonu hromada, každý mob má vlastní unikátní vzhled napsaný tvůrcem serveru a unikátní skilly? V porovnání s Epesem je tento dungeon nic.. A přitom ho tu mnohem více zmiňujete než na serveru Epes, který jste navštívili pár týdnů zpátky..

  PS: Uvědomuji si, že Vás recenzuje víc.. Ale opravdu byste si měli nějak určit dle obsahu serveru jak dlouho tam budete.. Něco jiného jsou minihry, kde je asi každému jasné o co tam jde.. A pak RPG server kde k jeho projití hráč musí hrát alespoň několik dní.. Opravdu nestačí hodina..

  • Mike Mike

   Právě proto je recenzování RPG serverů extrémně složité. Musíte pochopit, že se snažíme vydávat recenze obden a tím pádem opravdu nemáme několik desítek hodin času na jeden server. Mrzí nás, že je na recenzi na Epes tak špatná zpětná vazba, pokusíme se při jeho znovurecenzování o to, aby na něm recenzent strávil opravdu tolik času, kolik jen bude možné. Navíc si nemyslím, že je ta recenze nekorektní, hodnocení je vysoké a o RPG prvcích jsem se tam také vyjadřoval, jestli tomu věnuji jednu větu, nebo jeden odstavec je u faktů jedno (jde o to je říci, aby bylo jasné, že tam ty dané věci jsou), u Epesu jsem pozornost čtenářů zaměřoval na zase jiné věci, ale nemyslím, že by tam něco zásadního zcela chybělo.
   HappyCraft jsem nehodnotil, tudíž se k němu vyjádřit nemohu.

   • Plejmen Plejmen

    Pokud budete chtít, tak není problém se domluvit s AT Epesu (a ne jen Epesu ale i zbylé servery co recenzujete) , aby vás někdo provedl a ukázal věci, ke kterým se dostanete až za dlouho, v tom nevidím žádný problém a ani by nebyl při 1. recenzi. Takže toto mi přijde mírně i jako vaše rozhodnutí, jestli takto chcete si nechat ukázat lokace apd. a jestli s tím nemáte problém v rámci recenze a jestli ne, tak ta “ukázka” mohla proběhnout už při 1. recenzi. Jestli si my jako AT budeme žádat o znovurecenzi, to nevím. (nevím kdo o to musí žádat, jestli stačí i hráči). Ačkoliv musím souhlasit s tím, že i mě přijde, že u některých máte v + to, co má i třeba zde zmíněný Epes a není o tom zmínka. V tomto směru je právě myšleno to, že by jste měli mít dáno co a jak recenzovat a ne řešit že mini hry a rpg nejdou stejně, to je všem jasné 😀 Další věc, o které se nechci ale nijak hádat, pouze říkám svůj názor je, že by bylo lepší recenzovat nějak více “obecně” a ne podle vlastních zalib. Tím mám na mysli např. v recenzi právě na Epes to, že vám vadí možnost unbanu, že ten server texturove vypadá jako klasický minecraft apd. Ale je to něco co je už dáno a už to tak funguje více jak 6let.
    Omlouvam se, že jsem zde do recenze na HC zatáhl Epes, ale když už to tu někdo nakous…

    • Mike Mike

     Já se nějakého člena A-týmu ptal na různé věci o serveru, pravda, nechtěl jsem (ani on nechtěl), aby mi vyzradil celý příběh, ale mnoho věcí jsem se díky němu dozvěděl.
     O znovurecenzi stačí, když požádají hráči, stejně jako u klasické recenze – je to jen prostředek pro uchování její aktuálnosti. Samozřejmě pokud byste o ni nestáli, i když o ni bylo požádáno, máte čas nám napsat, že si ji nepřejete, dokud na ní nezačneme pracovat (dokud nebude server navštíven recenzentem).
     V plusech a minusech se snažíme vždy zmiňovat to nejdůležitější.
     Nevím, jak obecněji – jakémukoli serveru bych vytkl, že nabízí možnost unbanu, to není nic proti vám. Nepovažuji to zkrátka za dobrou věc. Ale názorově se můžeme samozřejmě lišit. Ta informace má především sloužit jako fakt, že tuto možnost nabízíte. Takto má koneckonců fungovat celá recenze, v recenzi mají být shrnuta fakta, to jestli jsou dobrá či špatná je na každém. Proto někdo může unban považovat za plus. Celkové hodnocení (včetně procent a plusů a minusů) je samozřejmě subjektivní z pozice recenzenta, stěžejní je samotný text recenze, který má shrnovat důležitá fakta a informace o serveru, obrázek si pak již každý hráč vytvoří sám.
     Vážíme si Vaší zpětné vazby.

 2. Jan Pancíř Jan Pancíř

  No tak tady vás zastavím. Pan Pardavý vám vysvětlil chybu ale vy místo poděkování a úpravy jedné recenze napíšete, že to vaše čtenáře nezajímá a dál to nebudete řešit. Celkem začínám chápat ten hate co na vás jde, když ani neakceptujete chybu.

  • Mike Mike

   Ano, toto nepovažujeme za chybu, neboť my jsme to tam opravdu neopomněli napsat, my to tam psát nechtěli. A za vysvětlení jsem přeci poděkoval. Také jsem panu Pardavému napsal, že budeme rádi, pokud to napíše do komentáře pod danou recenzi, aby si to mohli přečíst naši čtenáři, které to zajímá, ale bohužel jich je drtivá menšina. Pokud bychom udělali faktickou chybu, ihned ji samozřejmě opravíme. A nebojte, hateři nás neodradí od tvorby našeho obsahu, pro nás jsou důležití fanoušci, kterých tu naštěstí také pár máme. 🙂

 3. Ján Pardavý Ján Pardavý

  Dať takémuto serveru, ktorý Epesuj nesiaha ani po členky 93% a Epesuj slabých 86%, ste sa snáď zbláznili. A vaša odbornosť je fakt na úrovni hojdacieho koníka, budem citovať z jednej z Minecraftových skupín vaše vyjadrenia:

  “Našim čtenářům nemůžeme podávat takto složité technické informace. Pro ně je důležité například to, že dveře nejdou otevřít (i když se nejspíš nejedná o mou recenzi, neboť já jsem o dveřích nic nepsal).”

  Išlo o situáciu, kedy autor recenzie nie je schopný po technickej stránke porozumieť problému s pluginom viaversion, ktorý umožňuje pripojenie novšej verzie na staršiu verziu minecraftu a ktorý vznikol pri prechode z verzie 1.12.2 na 1.13.x. Keďže sa bloky spájajú nesprávne, môže nastúpiť glitch v podobe vizuálne zle zavretých dverí, alebo nepriliehajúcich plotov, to však nie je bug, ktorý by bol na strane serveru, ale na strane autora pluginu.

  Zvláštne je, že ja som to dokázal napísať ľudsky a rozumovo tak, aby to pochopil každý. Prosím vás, nestrápňujte sa s týmto projektom, nikto nie je zvedavý na to, ako hejtíte servery, resp. dávate si evidentne za recenzie podľa môjho názoru platiť. Keď serverom ako SG či Qplay ste schopní dať nad 90% tak zbohom zdravý rozum!

  • Mike Mike

   Ta procentuální hodnocení jsou relevantní pouze v dané kategorii zaměření serveru. Je tedy nesmysl srovnávat RPG server a survival server s pár RPG prvky (primárně tedy survival). A znovu, 86 % je velmi vysoké hodnocení, stále nerozumím, proč to někteří považují za nízké.
   Moc Vám děkujeme za vysvětlení fungování pluginu, ovšem stojíme si za tím, že je zbytečné toto našim čtenářům vysvětlovat – pro je opravdu důležité jen ten důsledek (co to způsobuje), příčina většinu z nich nezajímá. A pokud někoho ano, budeme rádi, když to v komentářích pod daným příspěvkem doplníte a někomu tak pomůžete! 🙂
   Opět, naše recenze jsou nestranné, kromě reklam (které jsou vždy veřejně uvedené a pokud u nás má nějaký server zaplacenou reklamu, v žádném případě to neovlivňuje nestrannost recenze a hodnocení serveru) tento web (a projekt obecně) negeneruje absolutně žádný příjem.

  • Volvo159 Volvo159

   Ján Pardavý pravda,
   tieto recenzie nedávajú žiadny zmysel.. Hodnotia úplne blbosti a ešte k tomu sa do toho evidentne nevyznajú. Zatiaľ žiaden server ktorý ste tu hodnotili nebol nad 50%. A to so mnou väčšina ľudí bude súhlasiť, takže nechápem odkiaľ ťaháte takéto percentá.
   Možno keby ste začali normálne hodnotiť tak by sa aj zvýšila návštevnosť 🙂 Tak ale to je už na vás akým smerom chcete ísť…

   S pozdravom
   Volvo159

 4. Dobrý den, děkujeme za recenzi! Děkujeme za konstruktivní kritiku, kterou probereme a opravíme. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *