Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

HyperCraft – 20 %

Majda 11

Server, který na první pohled možná působí kvalitně a propracovaně, bohužel opak se stává pravdou. A co stojí za tak málo procenty?

První připojení

Jako první vás přivítá „mezi server“ pro přihlášení/registrování. Toto lobby působí stroze a jednoduše, ale vzhledem k tomu, že slouží pouze jako můstek mezi serverem, tak to nevadí a k tomuto účelu je dostačující. Po přechodu portálem se dostanete do hlavního lobby na kterém si “můžete” vybrat z několika miniher, ale k těm se vrátím později.

HyperCraft

Hlavní lobby

Na můj vkus je lobby malé, nekreativní a nudné. Dokud si nevyberete sub-server, na kterém budete chtít hrát nemáte žádnou možnost využití času kromě otevření Mystery chestek. Ráda bych o něm ze stavitelského hlediska napsala víc, ale nemám moc možností.

HyperCraft

Ekonomika a VIP

Na lobby se kromě odkazu na web o serveru nic nedozvíte, a to mi přijde jako velká škoda. Setkáte se zde se třemi měnami zvané „Coins“ „Tokens“ a „MysteryDusts“.  Coiny jsou měna, za kterou si můžete koupit klíče do loterie a nedá se koupit za reálné peníze. Tokeny jsou přesný opak a dají se získat pouze reálným zakoupením. Za tyto tokeny si dále můžete koupit VIP (30 dnů), Premium (30 dnů) a nebo EVIP (Permanentní). Veškeré informace o VIP a koupi Tokenů se nachází pouze ve hře. Mystery dusty jsou opět nekoupitelná měna, za níž můžete získat přístup k dalším Mystery Chestkám.

HyperCraft

Lokalizace

Některé z vás možná trklo anglické skloňování množného čísla v názvech měn, ano, veškeré informace, které nesouvisí přímo se serverem jsou v angličtině a neobsahují český ani slovenský překlad nebo vysvětlení. Pro lidi, kteří neumí anglicky, nebo ovládají pouze základy se může jednat o velký problém a překážku.

A-team

Měla jsem po celou dobu hraní pochybnosti o tom, zda se jedná opravdu o český server (resp. server zaměřený na CZ/SK komunitu). Na otázku, o jaký server by se mělo jednat (český/slovenský, nebo zahraniční) mi každý online člen AdminTeamu odpověděl jinak a spíš se mojí otázce vysmívali, než že by ji považovali za seriózní. Přesto se mi podařilo odchytit jednoho „E.Helpera“ který mi řekl, že se sice jedná o server s českou doménou, ale mohou se připojit i lidé ze zahraničí, na druhou stranu se prý na zahraniční komunitu nezaměřují. Takže tohle celé považuji spíše za nenastavené pluginy než za úmysl, protože proč by jinak něco bylo v AJ a něco v CZ?

HyperCraft

Pluginy

Nachází se zde plugin, který můžete využít například na velmi známém serveru Hypixel a tím jsou jejich Crates (Loot chestky, Mystery chestky a lobby doplňky). Mrzí mě, že si tu lidé, jenž spravují tento server nedali ani tu práci a čas ten plugin přeložit, natož originálně nastavit nebo přetvořit. Bohužel se nejedná o jediný nenastavený a nepřizpůsobený plugin, který se zde nachází. Celé hlavní menu v inventáři a informační tabule (sidebar) napravo vás jsou v angličtině a vám nezbývá nic víc než se s tím smířit.

HyperCraft

Troufám si říct, že na většině „našich“ serverů se setkáte s nepřeloženými pluginy, ale ne v takové míře jako na HyperCraftu. Zde se setkáte s přeloženými pouze částmi, a to jen ve chvíli, kdy lidé, co to nastavovali potřebovali dosadit vlastní informace, takže celkově pak server působí nedopracovaně a odbytě.

Výběr serveru

Dalším kamenem úrazu je výběr serveru. Na první pohled máte možnost připojení hned na 6 serverů, ale „online“ jsou pouze dva a ke zbylým nemáte přístup a ani žádné dostupné informace. Mezi funkční server patří Survival a Kits. Ostatní offline servery jsou GunGame, KnockbackFFA a BetaGames v nichž se nachází SpeedUHC a Annihilation. Přijde mi nesmyslné takové servery nabízet k připojení, když nikdy nebyly spuštěny a pravděpodobně jsou ve fázi nastavování (pokud vůbec).

Když už si tedy mezi těmi dvěma servery vyberete, čeká vás nemilé překvapení. Na oba servery se mi podařilo připojitna 2-3 pokus, do té doby mě to neustále házelo na přihlašovací „mezi server“. Jelikož jsem si nebyla jista, zda se tento problém objevuje pouze u mě, poprosila jsem tři své přátele, aby se postupně vyzkoušeli připojit taky a problém se několikrát opakoval (občas nás to napojilo hned, občas až na několikátý pokus).

Minihra Kits

Když už jsem měla u sebe kamarády, rozhodli jsme se vyzkoušet minihru Kits. Jedná se o PVP s určitým kitem, který si vyberete. Zabíjením získáváte peníze, za které si můžete kupovat další kity a tím zvětšovat svůj výběr kitů. Čím více killů získáte než vás někdo zabije, tím víc se vám navyšuje váš damage. Opět se setkáváme s nepřeloženým a nenastavený pluginem, který byl na server pouze surově nahozen a dál se s ním nic nedělalo. Kvůli tomuto vás nečeká nic, co byste jinde neviděli.

Za zmínku stojí pouze poměrně pěkně postavená aréna, kde bojujete na téma dinosaurů a přírody. Aréna se časem mění, bohužel mám fotky jen z této.

Survival 1.12.2

Když už server nezaujal do teď, doufala jsem, že survival toto změní, ale ne. Hned po příchodu získáte plné iron vybavení včetně brnění s poměrně dobrými enchanty, zlatými jablky a dalším jídlem. Zda je toto dobře nebo ne, moc nekomentuji, jelikož hodně záleží na pohledu hráče.

Na spawnu se setkáte s pár ArmorStandy z toho funkční je jeden a zbytek nemá využití (pozn., nejedná se o „ozdobné“ ArmorStandy). Vidíme dva druhy statistik ve formě mini ArmorStandů, a to žebříček zabijáků a nejbohatších hráčů na serveru. Zase se nedozvídáme žádné úvodní informace či možnosti hraní na tomto sub-serveru.

Ten jeden funkční ArmorStand vás portne do dolů, ano, do dolů. „Věc“, která jsem doufala, že již vymřela se zde nachází. Jsem si jistá, že se tady budou rozcházet názory, ale já doly považuji za takové usnadnění hry, že potom ztrácí pojem „survival“ smysl. No, a co si zde můžete natěžit? Kameny, základní rudy (coal, železo), melouny, dýně, všechny druhy dřeva a písek. Ano, není to moc, ale stejně to z mého pohledu považuji jako velké mínus, se kterým se musí HyperCraft poprat. Navíc se z tohoto warpu dá dostat mimo vyznačenou mapu do flat světa.

Server neumožňuje žádné rozdělení světů na Těžební a Hlavní, takže hned první port do přírody vás vítá zničená země a jedno blokové stavby do výšek. Ze strany serveru je toto neošetřená situace, která hru kazí.

Celou dobu vás provází, tentokrát přeložený, sidebar ve kterém se dočtete vaše základní statistiky. Za několik návštěv se mi nepodařilo připojit do hry tak, aby bylo online víc hráčů než členů AT, což svědčí o slabé návštěvnosti serveru.

Web

Web je chudý a nezajímavý, bohužel. I přesto, že tu máme možnost Fóra, Pravidel nebo Ban-listu tak všechno, kromě zmíněného ban-listu, je poloprázdné až prázdné. Ban-list obsahuje, pro mě až neuvěřitelný počet, 1 500 udělených trestů. Nikde jsem nenašla jak dlouho server běží, ale “nejstarší” ban se datuje k 7.3.2020 což není vůbec dlouhá doba. Moc nedokážu pochopit, jak server, na kterém aktivně hraje do deseti hráčů (včetně AT), může mít tak bohatý rejstřík trestů.

Zaujalo mě to, že server nemá jednotný design a hned na třech sociálních sítích je schopný vystřídat různé variace “loga”. Přikládám jednoduchou ukázku (jedná se o původní rozlišení). Není to pro chod serveru podstatné, ale pěkně to rozhodně nepůsobí.

HyperCraft

Závěr

Hraní na serveru HyperCraft pro mě bylo nudné a celkem zbytečné. HyperCraft nedokáže ničím oslovit a ani vytvořit aktivní komunitu hráčů, v podstatě jsem za celou dobu hraní nenarazila na nic originálního. Nejvíc mi vadí fakt, že se moc nepářou s nastavením, ani upravením pluginů a nechávají vše běžet v “základním” módu. V podstatě je celý server bez duše kromě pár povedených staveb na Survivalu a Kits.

Možná by jen stačilo trošku originality a hned by byl server zajímavější, ale to není tento případ. Přesto všechno si myslím, že by server mohl mít potenciál a při větší dávce práce a snahy ze strany lidí, kteří server tvoří, by dostal mnohem lepší hodnocení.


+ poměrně pěkné stavby
+ aktivní AdminTeam

většina pluginů nepřeložena nebo v cz/sk jazyce nevysvětlena
většina pluginů není nastavena, ale pouze vložena na server
špatná informovanost hráčů na jednotlivých serverech
informace o VIP lze zjistit pouze ve hře
chudý web
špatné připojování na jednotlivé server
nulová hráčská komunita
nepřiměřeně obrovský trestní rejstřík
většina serverů ve výběru je nefunkční
(nesjednocený design mimo minecraft server)

Celkové hodnocení: 20 %

 1. Antonín Maren Antonín Maren

  To lobby není špatné, právě naopak, krásný nadprůměr českých serverů..

 2. S4MON1X S4MON1X

  Takže rád bych se vyjádřil k recenzi.
  V první řadě bych rád řekl že recenzi nebereme jako potupu serveru a díky ní jsme schopní server vylepšit.
  Jsem si vědom že jsme dost věcí zanedbali. Jedním z důvodů byly naše osobní životy (škola a příprava na přijmací zkoušky [Pouze u mně]), avšak se pokusíme se serverem něco udělat. Sice to půjde pomalu, ale tak do 2-3 týdnů by mohly být všechny chyby opraveny.

  Co se týče Loga serveru, tak bylo více designů, avšak používáme to nejnovější které bylo vytvořeno cca 14 dní dozadu.

  Dále ta chyba s kicknutím, tak tam záleží za co vás to kickuje, byl bych rád kdyby jste mne kontaktovali abych ji mohl opravit, protože se nám tato chyba neděje.

  Toto by asi bylo všechno.

  • Majda Majda

   Ahoj,
   jsem ráda, jestli vás dokáže recenze někam posunout a dokážete se z chyb poučit 🙂 O novou recenzi si můžete napsat za 6 měsíců a to věřím, že dokážete hodně věcí vyladit a zlepšit.

   To logo je spíš upozornění než nutně výtka, jelikož to přímo s chodem serveru nesouvisí, ale jednotně to všechno vypadá mnohem lépe 🙂

   Ráda bych ti napsala chybu při nepřipojení na sub-server, ale ono nám to nikomu chybu nevyhodilo. Jediný co se stalo tak nás to všechny portlo na přihlašovací lobby a museli jsme se znovu přihlásit. Všichni jsme měli originální minecraft a verzi 1.12.2 (já osobně s OptiFinem, ale jeden z nás měl i čistou verzi). Co se týká lokalizace tak 3 jsme se připojovali z Česka a jeden ze Slovenska. Snad tohle dokáže pomoct, jelikož nemám moc co jiného napsat.

   Děkuji za zpětnou vazbu a hodně štěstí do budoucna 🙂

   • S4MON1X S4MON1X

    Tak už vím proč vás to kickovalo, šlo o to že jse mněli 1.12 a ViaVersion občas kickuje za Too many packets. Tuto chybu se pokusím opravit.

 3. Mates Mates

  Dobrý den mám dotaz kdyby se na serveru začalo pracovat a opravily by se všechny chyby co jste napsala udělala by jste recenzi znovu ? Děkuji předem za odpověď. S přáním hezkého dne Mates.

  • Mike Mike

   I když nejsem autorem recenze, vyjádřil bych se k tomu. Každý server může být recenzován vícekrát, znovurecenze je ale možná vždy po minimálně 6 měsících. Tudíž ano, pokud problémy zmíněné v recenzi opravíte během těchto 6 měsíců, můžete si pak zažádat o znovurecenzi (příp. někdo z hráčů, to je jedno).

 4. Takže, jelikož jsem vedení serveru tak něco je pravda ale uvědom si prosím že server je v beta verzi, nežije už od začátku tohoto roku a myslím si že jsou věci které se dají změnit, ale nemáme zatím dost financí na větší ram aby mohlo běžet více serveru najednou. Nic méně spousty funkci a nových věcí se dodělává. Velice by mě zajímalo, kde jsi vzala fly na dolech, na kterých je fly vypnut. V tom případě se to dá považovat že jsi používala hack Clint. A pozdravem hlodan.

  • Majda Majda

   Ahoj,
   to že je server v Beta verzi se nikde nepíše, a to ani ve hře a ani na webu, z tohoto důvodu je server recenzován jako plnohodnotný server.
   To, že nemáte peníze na více RAM není špatně, v recenzi vytýkám fakt, že servery jsou v nabídce, ale jsou nefunkční a žádné informace ohledně provozu nebo budoucího spuštění nikde neposkytujete.
   Co se týká osočení mé osoby z používání hack clientů tak ne, určitě jsem žádný nepoužila. V tom warpu se dá jednoduše vyskákat po těch horách nebo liánách, byla bych ráda, abys si to šel vyzkoušet a na ta místa doplnil bariéry anebo celý warp přesunul do void světa, ale to je jen moje osobní doporučení.
   Na závěr děkuji za zpětnou vazbu 😊

   • STRAFEZAK STRAFEZAK

    hlodan, docela smutný osočovat Majdu z použití hack – clientu, měl by jsis uvědomit že tam máš chybky v těch dolech a ne osočovat hráče. A hlavně, proč tam máš minihry na který se nedá připojovat a to že ti někdo napíše chybku neznamená to, že má hacky atd.

    Měl by jsi se zamyslet nad sebou a nedělat tu chytrého. 🙂

  • Majda Majda

   To jsem ráda,
   děkujeme za komentář a podporu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *