Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

InfinityLand.eu – 64 %

Mike 10

Český server InfinityLand.eu se zaměřuje primárně na survival, najdete zde ale také Skyblock, který byl přidán teprve nedávno a nachází se zatím ve fázi BETA testování. Je dostupný od verze 1.8 až po nejnovější, doporučená verze pro správné fungování bloků však je 1.14.4. Tento projekt tu s námi je již od roku 2011 a neustále se vyvíjí.

Lobby

Těsně po připojení a registraci si můžete projít krátkým tutoriálem, který vás provede fungováním serveru. Většině lidí se to asi nebude chtít číst, proto je také dobré, že se na tento tutoriál můžete připojit i z hlavního lobby kdykoli v průběhu hry.

InfinityLand.eu

Lobby vypadá pěkně, je minimalistické a najdete zde vše potřebné – základní info o serveru, ankety (kterými administrátoři získávají zpětnou vazbu od hráčů), teleporty na dolů, aukci aj. I když se ale tento spíše spawn označuje jako lobby, příkazy jako /lobby nebo /hub server nezná, tudíž se sem připojíte klasickým příkazem /spawn.

Survival

Hlavní minihru, kterou si zde můžete zahrát je survival. Ten je celkem normální. Je zde pár pluginů, které zjednodušují hru (třeba resky, warpy na ender (xp) farmu a nether, batoh apod). Nachází se tu také parkour a další eventy, bohužel bych od parkouru čekal, že by mohl být normálně přístupný, aby se jím někdo ve volných chvílích mohl zabavit, ale není – standardně je nepřístupný.

Doly

Doly zde fungují zajímavým způsobem, první dva (na hlínu a kámen) jsou zdarma, do ostatních si musíte za coiny zakoupit přístup (na omezený čas). Je to dle mého názoru dobrý kompromis, pokud vezmeme v potaz, že se zde nachází i těžební svět. Na dolech se nachází upozornění, aby hráči těžili po vrstvách, jinak jim hrozí postih, bohužel to někteří hráči nerespektují. Design dolů je pěkný, i když bych uvítal, kdyby byl trochu otevřenější.

Skyblock

Skyblock asi všichni známe. Objevíte se na malém ostrově a vaším úkolem je zde vybudovat z omezených prostředků impérium – tedy věci, které máte v klasickém survivalu. Základem úspěchu je pochopitelně cobblestone generátor, který krom klasického cobblestonu generuje také jiné bloky (granite, diorite…) a dokonce i rudy (coal a železo).

InfinityLand.eu

Kolem ostrova (a ještě jednoho přilehlého, který je celý z písku) se nachází border, u kterého nevím, jaký je jeho význam. Na to, abyste si vybudovali tak velkou základnu, že byste se dostali za něj, byste potřebovali obrovské množství materiálu. Zároveň v noci, když se pohybujete, tak border silně bije do očí. Z toho důvodu bych jej zcela odstranil, pokud by chtěli, aby byla hratelná oblast nějak omezená, existují přeci i jiné možnosti, které třeba ani nejdou vidět.

InfinityLand.eu

Komunita a A-tým

Standardně na serveru InfinityLand.eu hraje několik jednotek hráčů. Chat většinou obsahuje nějaké žádosti o obchod, když jsem se na něco ptal, odpovídal mi vždy aktivně pouze jeden člověk – ostatní mě ignorovali. Co se týká A-týmu, za celou dobu hraní jsem narazil pouze na jednoho buildera (později na majitele, jenž tam byl jen asi na dvě minuty), který byl bohužel AFK, proto je logické, že mi neodpovídal. Z toho důvodu nemohu aktivitu A-týmu hodnotit kladně (na serveru jsem byl celkem třikrát v různé denní doby).

Web

Web působí velice jednoduše a ani designem moc neoslní. Nachází se zde návod, jak začít hrát, fórum, novinky, BAN list, info o VIP, pravidla apod. Nalezneme zde tedy vše důležité, ale myslím, že by celý web mohli co se designu a uspořádání týče trochu upgradovat.

Shrnutí

Jedná se o dobrý server, který se ale na druhou stranu moc věcmi neliší od ostatních survival serverů. Pravdou je, že se zde nachází i Skyblock nebo třeba eventy, ale ani to bohužel serveru nepřidá tolik, aby byl originální (bohužel jsem neměl příležitost si je zahrát, ale už jen to, že tam jsou je pozitivní).

V průběhu psaní recenze bylo jeden den VIP pro všechny zdarma, což zase hodnotím kladně – jednak jako dobré ozvláštnění a jednak jako skvělá odměna pro hráče (nevím ale, zda tu podobné akce jsou běžné či zda to byla výjimka).

Celkově se tak jedná o celkem průměrný server, který se ale stále vylepšuje (například nedávno přidaným Skyblockem). Občasný chybějící překlad by se dal odpustit.


Hodnocení

+ pěkný minimalistický spawn (i na Skyblocku)
+ neustálé vylepšení (nedávno přidaný Skyblock)
+ eventy a různé akce (VIP na den zdarma)
+ zajímavý kompromis ohledně dolů a těžebního světa

− ne moc dobrá komunita (občas i infantilní)
− většinou neaktivní A-tým
− malá originalita, která je v dnešní době potřeba

Celkové hodnocení: 64 %

 1. Zdravím,
  děkujeme za recenzi našeho serveru; ale nemyslím si že máte právo náš server hodnotit po pár hodinách, jak již napsal kolega v jiném komentáři. Vaše tvrzení, že se server příliš neodlišuje mi nepřijde pravdivé, nevím jestli vůbec je šance na CZ/SK minecraft scéně narazit na Survival s PrisonMine a Skyblock na jednom serveru, vydělávání není stylem jobsů, jak je to známé z jiných serverů a ostatně jak jste sám napsal; server se stále vylepšuje.
  Poté hodnotíte náš web, přitom Váš je pravděpodobně jenom nějaká šablona z internetu.

  Jak jsem již napsal, děkujeme za recenzi, pokusíme se o zlepšení, ale taky jsme jenom lidi a vemte v potaz, že na našem serveru jsem já, jakožto majitel i zároveň developer; to je taky ten důvod proč jsem na serveru méně aktivní, ale rozhodně aktivní jsem a to, že jste mě nepostřehl při aktivitě je pravděpodobně proto, že na serveru jste skoro nebyl.

  Vedení IL.eu

  • Také jsem úplně nepochopil, proč hodnotíte border na skyblocku, když se dá v nastavení /is vypnout nebo změnit jeho barva; pravděpodobně nemusím připomínat a snad každému dojde že jste na serveru moc dlouho nebyl, jinak by jste tyto věci objevil, zase tak schované nejsou.

  • Každopádně, abych Vám to tu nekritizoval a zároveň Vám to tu nechci spamovat; tak děkujeme za recenzi a určitě si z toho něco vezmeme 🙂

  • Mike Mike

   Dobré ráno,

   V našich interních pravidlech máme, že na serveru musí recenzent strávit minimálně hodinu a půl. To jsem určitě splnil. Samozřejmě, že u některých serverů je třeba tam strávit více času, ale upřímně si myslím, že na survival a Skyblock mi ten čas stačil. Vždy se běžně ptám A-týmu, zda by chtěli o serveru něco říci, čím se jejich server odlišuje od ostatních, co je na něm to důležité apod. Jak jsem psal, Vás jsem tam nezastihl (vlastně myslím, že jste se tam na asi dvě minutky ukázal, ale během té chvíle jsem Vás stihl pouze pozdravit v chatu, ale nevím, zda jste to byl přímo Vy), tudíž jste mi nemohl sdělit to, na co jsem nepřišel já. Nyní máte prostor, budeme rádi, když sem do komentářů napíšete, co server obsahuje unikátního, proč by na něm hráči měli hrát.

   Ano, náš web je šablona, ale proč to sem taháte? Já copak Váš web srovnávám s tím naším? Ne. Já jsem pouze poukázal na to, že web nevypadá nijak extra hezky – pokud jste si jej ale vytvořil sám, máte určitě můj respekt, ale možná bych Vám doporučil si přeci jen nějakou tu šablonu stáhnout, neboť by třeba vypadala líp, obvykle ji totiž dělají profesionálové. Ale to je na Vás, to, že mi ji používáme nevím, proč berete jako nějaký problém.

   Beru, že jste jen lidi a že s tím máte spoustu práce. Ale proto přeci ta recenze pro Vás je – abychom upozornili na chyby, jež Váš server má, a které třeba nevidíte. Mám pocit, jako byste recenzi bral jako nějakou dehonestaci Vašeho serveru, kterou jednak není a ani není takto míněna. Rádi recenzi třeba za rok uděláme znovu a rádi Vám udělíme větší hodnocení.

   Border na SkyBlocku hodnotím proto, že jeho nativní nastavení je takové, jaké v recenzi zmiňuji. Jasně, že se dá změnit jeho barva, ale upřímně si myslím, že většina hráčů, než aby hledala kdejaké nastavení, se na ten SkyBlock po takovémto prvním dojmu raději vykašle. Chtěl jsem tím tedy říci, aby byl již od začátku nejlépe vypnut.

   Doufám, že si z té recenze něco vezmete, proto je také dělaná. Doufám, že se Vašemu serveru bude dařit a doufám, že jej třeba budu moci někdy navštívit, tentokrát již v lepší kondici. Přeji Vám mnoho úspěchů se serverem.

   • Jak jsem již řekl, server se neustále vyvíjí a já jakožto jediný developer taky vše nastavuji a zařizuji od webu až po server (včetně propagací).

    Ohodnotit komunitu jako infantilní lze u jakéhokoliv dnešního cz/sk serveru, všude jsou děti a adminteam s tím nemusí nic dělat, dokud neporušují pravidla, proto nevím proč to berete jako mínus.

    K hodnocení ohledně malé originality jsem se Vám již vyjádřil, způsob vydělávání je naprosto unikátní..

    Děkujeme za recenzi, dále se již k tomuto nebudu vyjadřovat.

    • Mike Mike

     U hodně serverů je špatná komunita, to máte pravdu. Ale u každého serveru, který recenzujeme, a kde je špatný komunita, tak to také zmiňujeme.

 2. Matěj Neumann Matěj Neumann

  Možná by bylo lepší, kdybyste si s recenzemi dali víc práce a vydávali je méně často, ale s vyšší kvalitou. Hodnotit server, na který jste se 3x připojil mi nepřijde v pořádku. Já sám ten server neznám, ale když ohodnotíte vzhled staveb na spawnu a řekněte že tam je pár pluginů… To není žádná recenze… Nezlobte se na mne, ale vaše recenze jsou takto naprosto zbytečné…

  • Mike Mike

   Kolikrát jsem se na server připojil jsem nepočítal, ale i tak to není moc důležitý aspekt, důležité je, jak dlouho jsem tam byl. Podle mě jsem tam byl kolem dvou hodin, což odpovídá našim interním pravidlům. Co konkrétně byste do recenze doplnil? Protože já osobně jsem i s těmi pluginy dost váhal. Snažíme se, aby recenze nebyly příliš odborné, aby byly přístupné pro co nejvyšší množství hráčů.
   Děkujeme za zpětnou vazbu!

   • Matěj Neumann Matěj Neumann

    Já myslím, že 2 hodiny je na objektivní recenzí opravdu příliš málo. Mě by například zajímalo, jaká je na serveru komunita lidí, jak AT reaguje při “krizových situacích” jako nevhodné chování hráčů…, jak rychle je AT schopný patchnout bugy, jestli se s adminy dá domluvit a zda jsou otevření novým nápadům… Jestli je server zábavný i v endgamu (po několika desítkách hodin hraní) atd. Jako ohodnotit prvotní dojmy není špatné, ale aby byla recenze přínosná, měla by “jít víc do hloubky”. Zkrátka teď ty recenze na mne působí odbytě…

    • Mike Mike

     Tak kdybychom měli strávit na serveru x desítek hodin, tak by recenze vycházely možná jedna za týden. To si zkrátka nemůžeme dovolit. Podívejte se na stránku rozpracovaných recenzí, je jich tam v současné době spousta. Máme určitý závazek vůči komunitě, kdybychom je dělali takovým tempem, servery by se nám zkrátka hromadily rychleji, než bychom je stíhali recenzovat. V současné době zkrátka musíme vždy hledat určitý kompromis mezi kvalitou a kvantitou, čím větší bude jedna hodnota, tím bude menší ta druhá. A jelikož dnes těch recenzí, které máme udělat je opravdu mnoho, musíme zkrátka dělat co možná nejkvalitnější recenzi v určitém časovém omezení (což jsou obvykle ty dvě hodiny na serveru).
     Na druhou stranu je fakt, že si zase musíme dávat pozor, aby naše recenze nebyly příliš dlouho – málokomu se chce číst recenzí, která má více než zhruba 1 000 slov, tudíž je opravdu velice těžké se zavděčit všem. proto také některé recenze jsou delší (tím pádem pro vás nejspíš kvalitnější, neboť tam je více informací) a jiné jsou zase kratší, jsou stručnější a výstižnější (zmíněny jsou pouze důležité informace). Snažíme se maximálně vyjít vstříc co možná největšímu množství našich čtenářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *