Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

MorLand.cz – 87 % (server je již mimo provoz)

Mettuw 23

IP adresa: mc.morland.cz
Web: http://www.morland.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/MorLandCZSK/


Český server MorLand.cz je zaměřen hlavně na minihry, najdete tu opravdu hodně miniher, ale dále je tu i Survival, SkyBlock a Creative!

Auth

Po připojení na server MorLand.cz se objevíte na auth serveru, kde se zaregistrujete a následně přihlašujete. Mapa tam je pěkná a skromná. Akorát je tu jedna zajímavá věc a to, že je na té mapě portál, i když po přihlášení vás to automaticky teleportuje na lobby. Ale žádný problém to samozřejmě není, jen je to zajímavé.

MorLand.cz

Lobby

Na začátek je dobré zmínit, že tento server má 3 lobby servery. Na lobby je dost armor standů, přes které se můžete připojovat na minihry a servery, lobby je velké a pěkně udělané. Vpravo vidíte scoreboard s užitečnými informacemi, jako např. kolik máte coinů a kreditů. V inventáři máte itemy na výběr lobby, serveru, informace o vašem účtě, obchod a doplňky (gadgety). Jedno takové mínus je, že se zde opět nachází worldguard, který píše defaultní message a nevypadá to úplně dobře oproti tomu, že server je jinak v češtině.

MorLand.cz

Dále je tu taková podlě mě zbytečná věc – ukazování, kdo se připojil a odpojil. Odpojení to píše i když se někdo přepojí na nějakou minihru apod. Myslím si, že by vůbec neuškodilo, kdyby to tam nebylo. Každou chvilku se v chatu ukazují nějaké tipy, jako např. jak nahlásit hráče atp. Jak jsem již psal, na tomto serveru je toho hodně, ale nehraje se tu vše, tudíž jsem některé minihry nemohl ohodnotit, jen je zmíním.

MorLand.cz

ThePit

The Pit je poměrně nová, ale rozsáhlá minihra, mají ji už na hodně serverech. Akorát hned na začátek musím zmínit, že když jsem se poprvé na The Pit připojil, spawnulo mě to ve volném světě a až po zabití skeletonem jsem se objevil na mapě, tento bug by bylo dobré opravit, ale teď už k samotné minihře. Spočívá v tom, že je to vlastně Kit Battle, kde bojujete a získáváte goldy, za které si můžete koupit dočasné, nebo trvalé věci. Když někoho zabijete, tak z něj vypadne nějaká věc – Golden Apple, iron chestplate apod., ale po tom, co vás zabijí, máte opět defaultní věci. V této minihře získáváte postupně levely.

MorLand.cz

GunGame

GunGame je klasická minihra, tady tomu není jinak, je to minihra, kde se vám za každý kill vylepší zbraň nebo armor a za každou smrt zhorší. Mapu na GunGame mají pěknou.

MorLand.cz

Flying TNT

Toto je hodně zajímavá a pěkná minihra, spočívá v tom, že jsou 2 týmy a každý v týmu dostává tnt, (může mít u sebe maximálně 2) a střílí je po druhém týmu, týmy jsou na nějakých ostrovech či objektech. Server má hodně arén s různými mapami, ale nevyzkoušel jsem je všechny. Dále hráč dostane meč a luk, obnovují se mu šípy a dostane bloky, aby se případně mohl postavit k druhému týmu, ale je to riskantní, protože vás pravděpodobně sestřelí, ale risk je zisk. Jediné co bych této minihře vytkl je to, že není nijak časově omezená.

MorLand.cz

Mini Sumo

Mini Sumo je přejmenované Knocback FFA, je to něco jako KitPvP, akorát ve stylu suma, hráči tu dostanou stick s sharpness 1 a knockback 2, luk, bloky a ender pearlu. Jako další pěkná věc tu jsou abilitky, a těmi jsou: Vysoký skok, Dlouhý skok, JetPack a rychlost. JetPack je hodně užitěčný a ten jim chválím, jelikož když padáte z mapy, tak se pomocí něho můžete zachránit. Je to jedna z nejhranějších miniher na tomto serveru a určitě právem, jelikož je velmi zábavná.

MorLand.cz

DragonEscape a Cores

Jelikož jsem tyto dvě minihry nikde jinde neviděl, tak sem si je chtěl zahrát, ale z důvodu nedostatku hráčů se aréna bohužel nespustila.

Další

Na tomto serveru je opravdu hodně miniher, ať už jsou známé, nebo nejsou. Kdybych chtěl popsat všechny, zabralo by to hodně času a myslím si, že by vás to ani nebavilo číst. Navíc dost miniher nemohlo z důvodu nedostatku hráčů odstartovat. Proto doporučuji, abyste si minihry raději přišli zahrát sami, na serveru se nacházejí tyto minihry:

MLGRush, ThePit, LuckyWars, Cores, Islands, SheepWars, Gravity, MurderMystery, SpeedBuilders, DragonEscape, GetDown, GunGame, Practice, FlyingTNT, KitPvP, MiniSumo, Survival, SkyBlock, Anarchy, Creative a Prison.

WEB

Web mají pěkně zpracovaný, naleznete tu důležité věci, informace o serveru, blog a další věci.

Admin Team

Během návštěv serveru jsem potkal hned několik členů A-Teamu, ne všech jsem se ale ptal a podobně, ale když už jsem se zeptal, tak dokázali poradit a byli moc milí. Jsou dost aktivní a to určitě je velké plus.

Závěr

Server Morland.cz má určitě co nabídnout! Je tu spoustu miniher a dalších serverů, takže tu výběr je, admin team je slušný, na serveru jsem na žádné problémy s funkčností nenarazil a serveru dávám 87 %. Je to hlavně z toho, že jsem si bohužel nemohl zahrát vše a našlo se pár věcí, které by možná bylo dobré upravit, to ale samozřejmě nechám na vedení serveru.


Hodnocení

+ velký výběr co hrát
+ minihry, které jen tak nikde nejsou
+ aktivní Ateam
+ pěkný a přehledný web
+ celkový dojem

WorldGuard message
− některé minihry nemají časový limit
− join/leave message na lobby
− méně hráčů na to, kolik je na serveru možností

Celkové hodnocení: 87 %

 1. Na serveru jsem působil hodněkrát a proti „starému ML nemám nic“ Tato recenze je pravdivá. Jak za mého působení na HL pozici tak jsem si jist že HT vykonával užasnou práci a díky starému vedení se objevili lidi kteří mé dané zkušenosti uplatnili na jednich z největších CZ/SK serverch. Proti současnému vedení nemám moc co říct. Timotej je docela v poho občas když asi nemá náladu tak jeho řešení problému je otřesné ale není to přetrvávající problém. Jediné mínus je asi Majitel. Kdyby majitel nechal HT a BT na pokoji neměl by s ním nikdo problém. Já bych tu mohl napsat jak ho nesnáším ale proč bych to dělal. On nemá rád mě i když ani nemá důvod. A jen redaktore změn názor na AT. Helper team je ve stavu rozpadu krom Administrace ten team by chtělo překopat. Kdybych mohl tak by polovina helperu na ML už nebyla. Jak už jejich ignorace tak i jejich zkušenosti. Rád bych se někdy vrátil a ověřil zda je to tak hrozné nebo s ML mají problém lidi kteří mají ban. Ale asi se jen tak nevrátím 😀 ale to je už problém na straně majitele. Zase se mi ale líbí to že oproti starému ML vymazali polovinu miniher protože to byl problém.

 2. Zdravím,
  Som jeden z majiteľov serveru a chcel by som sa vyjadriť ku komentárom, ktoré tu vidím.

  Začal by som pri stiahnutých mapách. Priznávam, že sme kedysi mali stiahnuté mapy keďže sme v tom čase nemali BuilderTeam tak sme nemali inú možnosť. Teraz sú však odstránené všetky mapy, ktoré boli stiahnuté a sú nahradené našimi vlastnými, ktoré náš BuilderTeam postavil.

  Ďalej by som sa vyjadril k arogantnému správaniu Majiteľa SqmaLa. Boli časy kedy si prechádzal dosť ťažkým obdobím a neovládal svoje pocity zrovna najlepšie a dal to pocítiť ľuďom, ktorí si to úplne nezaslúžili. Toto obdobie je však už dávno za ním a všetkým sa hlboko ospravedlňuje. Sám dohliadnem na to aby sa niečo také neopakovalo už nikdy.

  Čo sa týka MiniSuma.. nie je to žiadny premade server stiahnutý z internetu ale je to môj vlastný plugin, na ktorom som sa nadrel a neustále na ňom aj pracujem.

  K tomu riešeniu VIP poviem len toľko, že každý problém s platbou riešime prioritne avšak musíte napísať na email, ktorý je na to určený a nie písať do chatu na lobby alebo nejakom inom servery, kde sa to stratí.

  Ďalej som tu našiel niečo o nevhodných ts3 groupkach. K tým poviem len toľko, že neviem o tom že by sme niekedy mali nejaké nevhodné groupky na našom ts3 servery.

  A nakoniec tu sú bany neprávom. K dnešnému dňu (8.1.2021) neevidujeme žiadne aktívne bany neprávom. Náš ban systém bol upravený a helperom nedovoľuje dať ban neprávom keďže máme menu, v ktorom helper len vyberie akého priestupku ste sa dopustili a systém dá typ a dĺžku trestu sám. Za vyjadrenie svôjho názoru však nebol nikdy nikto potrestaný. Jediný trest ktorý môžte za vyjadrenie názoru dostať je dočasný mute a to v prípade že je váš názor v rozpore s pravidlami serveru t.j. vulgárny poprípade pokiaľ váš názor spamujete do chatu.

  Ešte by som sa rád vyjadril k istému hráčovi menom Vlakovec. Bohužiaľ nedokážeme vyhovieť všetkým avšak to, že budeš opakovane slovne útočiť na server a vulgárne sa vyjadrovať k členom AdminTeamu nemôžme nechať len tak. Pravidlá serveru platia pre všetkých rovnako a nemôžeš byť na nás naštvaný za to, že tie pravidlá neustále porušuješ. Odporúčam si ich prečítať aby si sa vyhol prípadným trestom.

  Chcem sa poďakovať za recenziu aj každý názor či už pozitívny alebo negatívny a chcem sa za celý server ospravedlniť ak ste u nás zažili nejakú nepríjemnosť. Uisťujem vás že urobíme všetko pre to, aby sa rovnaká chyba neopakovala viac krát.

  Prajem pekný zvyšok dňa.

  S pozdravom,
  JesusChrist69

 3. Matuš Matuš

  Ja som so serverom spokojní keď som potreboval preniesť VIP preniesli mi ho do pár minút ! Som spokojní !

 4. Zipyys Zipyys

  Dobrý den,
  S morlandem nejsem vůbec spokojen díky nepříjemného chování vedení týmu tak i builder teamu.

  Na Instagramu sem dal story ohledně pravdy o vedení teamu a podobně, později mi instagramovy účet Morland napsal že mám smazat story za nepravdive informace jinak se to bude řešit soudně.

  (působil jsem tam jako builder a helper)

  Maji tam hodně miniher při čemž nejsou dodělane.

  Hodně map je stažených.

  El. Builder vyhazuje za názor při čemž tvrdí že to tak není (nejmenované builderce jsem řekl názor na stavbu a začal říkat něco ve stilu ať mu okamžitě ukážu svůj plot, měl jsem něco postavit při čemž mě vyhodil pro podrobnější i formace @zipyys

  ~Zipyys <3

  • Vážíme si kažédého názoru,co se týká builder týmu je tam nový BT a chováme se k builderům s největší pokorou a slušností. Nevíme co jste tam prováděl ale určitě to mělo nějaký důvod. Ano hodně map je stažených ale to je kvůli toho že kvalitních builderů je málo, máme otevřené nábory. Naši buildeři se snaží jak umí aby mapy obohatili a postavili nové. Stále se na serveru nacházejí stažené mapy ale na kterém serveru nejsou že 🙂 Nicméně již pracujeme na svojích a mapy nestahujeme. Vám Děkujeme za názor A těšíme se na hraní u nás Operátor Serveru!

  • Je pravda že bývalí buildeři ani nevěděli co je WE ale podle mě je BT docela kvalitní ale zase souhlasím že recenze neodpovídá protože 87% by dal člověk kdyby neměl oči

 5. Jan Hrnčíř Jan Hrnčíř

  Dobrý den,
  Na server mám hodně negativ a minimální pozitivum.

  Pozitiva: Pěkné mapy a lobby.
  Celkem dobrý helpeři.

  Negativa: řešení vip je to nejhorší co kdy člověk zažil – majitel mi dal ban, řešení přes lobby – ignorace.
  Majitel dává lidem bany neprávem a pak při řešení problému vyhrožuje že dá týpka na policii za v rožšiřování „osobních“ údajů.
  Bugy.
  Když si nějaký jeblý builder řekne udělám na minisumo díru do voidu tak všichni mají nejhorší b o statistiky.
  Vím že Majitel je dospělí ale dává random bany.
  Když cokoliv řeknete majiteli že se vám nelíbí něco na serveru či na něm ihned perma.
  l Velmi se mi nelíbí kopírování map..

  e

  • Mettuw Mettuw

   Dobrý den, děkuji za komentář, server se pokusím co nejdříve přehodnotit.

  • Dobrý den vždy když jsme řešili VIP tak jsme se snažili co nejlíp vyjít vtříc ,co se táče ignorace na lobby odepisujeme jak je to možné ale taky máme hodně práce.
   Bany se dávají právem pokud někdo něco udělá. Za mojí karieru se nestalo že by se dal neprávem pokud ano dostaneš unban. Nemám rád citace typu „Jedna bába povídala..“
   A žádný člen At nevyhrožoval polici ,není to možné.
   Co se týče výrazu „jeblý builder“ Každý builder je jedinečný a každý se snaží udělat pro server maximum. Pár starých lidi z Vedení na morlandu sneužilo bugu na minisumo tudíž dělali díry do voidu . Již opraveno. Majitel nerozdává permy na potkání. Trošku mi to připadá že jste si to přikořenil. Co se týče Perma banum za poslední 2 měsíce majitel nedal nějaký výrazný počet. Mapy jsme kdysi stahovali z internetu ale již si stavíme vlastní. Hráči museli někde hrát. Mapy nekopírujeme! Děkuji za Váš názor Operátor serveru.

  • Souhlasím. Pozitiva si mohl přidat ale nevím jak je tenhle koment starý takže dobří helpeři souhlasí. Majitel banuje lidi za svůj názor to je věc kterou ví každý. Aby si se udržel musíš mu lézt někam až do zadní části. Stahování map byl problém vždy ale když předtím každý sudý týden byl BT zrušen tak se nediv že nejsou mapy. Neřekl bych že mapy kopírují ale nějaké mapy jsou trošku divné 😀

 6. Maty Maty

  Chtěl bych se vyjadřít k serveru.
  Server kopiruje děla si reklamu na cizich serverach mám i dukazy na mych starych streamech.
  Majitel se neumí chovát. Za názor dostanete ban… Stahujou premade a pote je vydavají za sve např. MiniSumo ( Puvodní minihra + Název na yt kde se to da stahnout je: Minecraft KNOCKBACK FFA/KNOCK IT「PREMADE SERVER DOWNLOAD」 )

  • Maty Maty

   Před par měsicama jsem tam byl takže nevím jestli je pořad stary KnockIt 🙂

  • Mettuw Mettuw

   Zdravím,

   mohl bych poprosit tedy o důkazy? Jelikož nejste jediný, kdo má se serverem problémy, tak recenzi přehodnotím. Děkuji za komentář

   • Omlouvmam se za pozdní odpověď někdy až budu zas kontrolovat me stare streamy pokusím se najít dukazy 🙂

  • Zdravím, Minihra „Minisumo“ je vlastně minihra KnockBackFFA akorát předělaná,upravená ,přidané doplnky a vylepšená. Je to vlastně poznat na první pohled. Minihru nevydáváme za vlastní. Co se týče reklamy na server neprobíha nijak jinak než přes youtube- At už hejty nebo negativní ohodnocení tak kladné nebo sociální sítě. Nikoliv reklamy na serverech! Vážíme si každého názoru ,bany se nedávají. Co se týče vedení. Snažíme se vyjít vtříc všem hráču ale je potřeba aby i vy jste se chovali. 🙂 To že máme minisumo na serveru neznamená že je to naše. Nikde nemáme napsane „Minisumo -Naše minihra“ To že to urobil Uzumaki neznamá že to je jeho. Taky to dělal pro lidi aby to použivali. Opakuji že nikde nepíšeme že minisumo je naše minihra. Snažíme se dělat to nejlepší prostřední pro vás hráče! Děkujeme za názor Přeji pěkný den Operátor serveru

  • Myslím si že vedení nezodpovídá za i***ty kteří propagují ML ale jestli máš důkaz o tom že to byl někdo z vyšších pozic pošli a společně se zasmějeme

 7. Vlakovec Vlakovec

  Dobrý den, jsem původní Helper z tohoto serveru Morland.
  Chci vám říct a ukázat důvody proč přehodnotit hodnocení serveru.
  Server má již dlouhodobý problém s chováním Vedení, hlavně SqmaLa (majitele serveru).
  Pokud řekněte jeho názor ihned dostanete ban kamkoliv to jde. Nemluvím o jejich ts3 serveru kde jsou groupky gejských vlajek a dicků. Na serveru také se strašně moc střídá Helper team ale není divu když tam jsou skoro jako otroci. Server má zkopírované api miniher, zkopírované nebo stáhlé mapy. Dostal jsem i osobně ban od majitele důvodem: „CHOĎ OD PIČE“.

  Na YouTube můžete vidět i videa kde jsou neprávem bany a arogantní chování majitele. Chci epelovat na to abyste nechodili na tento server. Děkuji za pochopení -Vlakovec

  • Mettuw Mettuw

   Dobrý den,

   Ohledně chování vedení nemám moc informací, když jsem potkal majitele serveru, byl afk a s vedením jsem si až tolik nepokecal, tudíž o tomto já nic nevím. Co se týče ts serveru, tak jsem tam nyní byl a žádné nevhodné groupky a podobně jsem neviděl. Netvrdím, že to tak nemohlo být, ale momentálně tomu tak není. Na youtube jsem nic heledal.
   Každopádně děkuji za komentář!

  • Pane Vlakovec k tobě se vyjadřovat nebudem přečti si komentáře výše, Tobě projekt Morland.cz pomohl v plno ohledech získat plno sledujícíh na youtube apod… A ty tu tak sprostě pomlouváš server .Měl by jste se stydět. K mapám jsem se již vyjadřoval .Prosím aby jste nerozšiřovali falešné informace typu „Nemluvím o jejich ts3 serveru kde jsou groupky gejských vlajek a dicků“

   „Na YouTube můžete vidět i videa kde jsou neprávem bany a arogantní chování majitele“ Ano tyto videa robil pan Valtor,nyní si sním majitel projekt dobře rozumí, naschvál jsme tam ty videa nechali protože to má views a hráči aspon server vidí. Špatná reklama,taky reklama. Btw pan Valtor si stežoval na plno serverech že davaji bany neprávem. Škoda se vyjdařovat.

   Majitel je výše postavený a je to jeho server,chová se jak má nikdy nedal ban neprávem vždy když dostal někdo ban dostal to za jeho chovaní apod. Neznalost pravidel projektu Morland.cz neomlouvá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *