Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

mPolitan – 83 %

Laser 0

IP adresa: play.mpolitan.eu
Web: http://www.mpolitan.eu/
Discord: https://discord.com/invite/mZwfJcF


Server Metropolitian se zaměřuje na economy survival. Najdete zde města, firmy a další. Server jede na verzi Minecraftu 1.16.4 – 1.16.5. Průměrně tu denně hraje kolem 7 lidí.

První připojení

Při prvním připojení se objevíte na tutoriálu. Pokud chcete, tutoriál můžete přeskočit, ale to nedoporučuji.  Celým tutoriálem provází Průvodce Kája. Ten vám řekne vše o ekonomice, autech, městech a VIP.  Při dokončení tutoriál dostanete $100.

Města

Místa, kde se můžete zabydlet. Na serveru se nachází aktuálně 9 měst. Hlavní město je Kapitol, město, které vlastní majitel. Všechna města se dají najít zde, případně na serveru pomocí příkazu /mesta.

Ve městech si kupujete pozemky. Ty se kupují pomocí kliknutí na cedulku. Každý pozemek stojí jinou částku. Na pozemek se dostanete pomocí /rp list a následným kliknutím na tvůj pozemek.

Do měst se můžete dostat více způsoby: metrem, letadlem, autem, vlakem, nebo pomocí warpu. Do každého města se ale nedostanete všemi způsoby. Na webu se dozvíte, jak se můžete do města dostat, případně použijte příkaz /mesta. Města můžou zakládat i obyčejní hráči, kteří mají na serveru nahraných aspoň 20 hodin. Poplatek za založení města je $5 000.

Divočina

Je tu ještě jeden způsob, jak se zabydlet.  To je zabydlení v divočině. Dohromady můžete mít až 5 pozemků. Ty můžou mít maximální velikost 50K bloků (počítají se i bloky na ose Y, tedy do výšky). Server také disponuje dynmapou, kde se můžete podívat, kde se nacházíte a jestli je kolem vás nějaký region.

Dopravní prostředky

Na serveru se nachází hromada dopravních prostředků, např. auto, vlak, letadlo atd… Na určité dopravní prostředky ale musíte mít řidičský průkaz. Jediný, na který jsem přišel jak ho dostat, je průkaz na auto, které se dělá v autoškole. Pro udělání autoškoly ale musíte mít nahraných 5 hodin a zaplatit poplatek $750.

Firmy

Na serveru se nachází i firmy. Založení firmy stojí $1 000 a hráč musí mít nahraných 10 hodin. Ve firmě můžete zaměstnávat ostatní hráče. Ti dostávají zaplaceno od majitelů firmy. Bohužel není kloudně napsané, jaké firmy to mohou být a jak fungují. Obecně jsem se moc o firmách nedozvěděl, a to jsem se ptal i majitele. Jediné info se dá sehnat na Discordu v kanálu Firmy.

Ostatní

Na serveru se nachází těžební svět. Na něm můžete těžit materiály. Dále se tu nachází  AuctionHouse, reakce, shop a práce. V jednu chvíli jsem sice narazil na lidi, kteří se hádali, ale to se stalo jen jednou za celou dobu návštěvy. Co se mi líbí je, že server skoro není P2W. Ano, VIP vám dá pár bonusů, ale za mě to není tak hrozné.  V průběhu hraní jsem narazil na pár chyb. Nejvíce mi asi vadí nepřeložené zprávy od redprotectu z toho důvodu, že jedna  zpráva je česky a zbytek anglicky (myslí se tím pouze kondice na cizích pozemcích, plugin jako samotný přeložený je), případně chyba u zprávy chybějící permise od pluginu essentials.

Závěr

Server mPolitan.eu toho má hodně nabídnout. Komunita na serveru je dobrá a server jede bez lagů. Občas mi ale vadí nevysvětlení určitých věcí, například firem. Za mě ale server má budoucnost a potenciál stát se více navštěvovaným.


Hodnocení:

+ možnost si založit město a firmu
+ originální reakce
+ hromada vozidel
+ shop

  nedodělávky v překladu
občas nevysvětlené funkce

Celkové hodnocení: 83 %

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *