Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

SurprisePlay.eu – 68 %

Mike 0

IP adresa: mc.surpriseplay.eu
Web: https://surpriseplay.eu/
Instagram: https://www.instagram.com/surpriseplayeu/


Český server SurprisePlay.eu se zaměřuje především na Survival, ten tu má dokonce 3 různé formy – klasický, Extreme a Economy. V přípravě je ale také speciální druh Skyblocku. Tento projekt byl spuštěn teprve letos v zimě a už zde je poměrně četná komunita. Na server se připojíte od verze Minecraftu 1.12.2 po tu nejnovější – 1.15.2.

Lobby

Jakmile se připojíte zaregistrujete, objevíte se na obrovském, nádherně zpracovaném lobby. Vzhledem ale k tomu, že se na serveru nachází pouze 4 “minihry”, celé lobby postrádá hlubší smysl. Jediné, co tak můžete dělat je kochat se monumentálními a dech beroucími stavbami. Naleznete zde také informace o VIP.

Další skvělou věcí na lobby jsou všemožné kosmetické úpravy, které jsou všechny zdarma. Můžete si tak kdykoli změnit svoji hlavu, vybrat mazlíčka nebo třeba přidat nějaké efekty kolem sebe. Toto se mi velice líbí, neboť na serveru funguje ekonomický a hierarchický systém (3 druhy VIP), ale i tak jsou zdarma pro všechny.

SurprisePlay.eu

Survival

Jak jsem na začátku psal, jsou zde 3 Survivaly. Původně jsem si podle názvu myslel, že se bude jednat o nějaké zcela rozdílné formy. Bohužel podle slov administrátorů zde rozdílů a změn moc nenaleznete. Slova A-týmu se poměrně liší – jedna helperka mi sdělila, že tam není žádný rozdíl. Jiný helper mi už řekl, že tam nějaké rozdíly jsou, ale jsou v podstatě minimální. To mě trochu zklamalo (jak ta nejednotnost A-týmu, tak fakt, že se tyto tři druhy nijak zásadně neliší)

SurprisePlay.eu

Economy Survival

Ten by měl být trochu náročnější. Můžete si zde vybrat práci, je zde obchod a mnoho warpů. Warpy jsou zde tyto: port do přírody, PvP aréna, enchant table (ale bez xp farmy), jídlo (místnost, kde se spawnují zvířata) a informace o pokladech, které můžete hledat po mapě. Podle slov A-týmu se zde člověk musí více zaměřit na ekonomiku a hospodaření. Možná by se dalo hovořit i o nějakém semi-vanilla módu.

SurprisePlay.eu

Extreme Survival

Tento druh Survivalu by měl být nejjednodušší. Nachází se zde o něco víc warpů, které hru zjednodušují. Jmenovitě jde o warp do Netheru a Endu a doly. Jinak jsou tyto dva druhy zcela totožné. Jak jsem již psal, rozdíly jsou opravdu minimální. Oba dva Survivaly jsou pro verzi 1.12.2.

SurprisePlay.eu

Klasický Survival

Toto je klasický Survival pro verzi 1.15.2. Je velice podobný Extreme Survivalu, jen zde chybí doly.

Od helpera jsem se dozvěděl, že mají v plánu na těchto herních módech pracovat a prohlubovat jednotlivé rozdíly. V současné době totiž pracují na nové “minihře” – tzv. OP Skyblocku. Mělo by se jednat o speciální druh Skyblocku, který bude trochu jednodušší, než je ten klasický. Jakmile bude spuštěn (a opraveny případné chyby), administrátoři by se měli zaměřit na úpravu Survivalů. Takže uvidíme, doufám, že jednou ty rozdíly budou markantnější, neboť takto ty rozdílné názvy ztrácí tak trochu smysl.

Komunita a A-tým

Komunitu jsem dlouho sledoval. Je přátelská, hráči si pomáhají – komunitu tak hodnotím kladně. Běžně tu hraje několik desítek hráčů (50-60). Co se A-týmu týče, tak na serveru jsem nikdy neměl problém najít nějakého člena. Horší byla jejich aktivita, někdy mi totiž neodpovídali (i když nebyli afk). Jak již víme, jejich názory nebyly jednotné a lehce se lišily. Na druhou stranu se jich na serveru nachází opravdu mnoho a zejména pak zkušebních helperů, kterých tu bylo (z A-týmu) nejvíce.

SurprisePlay.eu

Web

Web vypadá po designové stránce velice pěkně. Najdete zde hlavně novinky, informace o serveru a pravidla.

Závěr

Server SurprisePlay.eu je poměrně fajn server, který ale není dobře nastaven. Tři různé Survivaly, které nemají prakticky žádné odlišnosti nevypadají dobře, spíše jsou pro začínající hráče matoucí, protože nevědí, který si zvolit. Z toho důvodu je nutné si na každém módu odehrát pár hodin a zjistit, co vás bude bavit nejvíce. Díky dobré komunitě na tento nešvar rychle zapomenete a jakmile najdete to, co vás baví, tak vás to bude díky ní bavit ještě víc. Doufám, že v budoucnu budou dané Survivaly více rozlišené a rozdíly předem popsané (například v nějakém tutoriálu, kde budou všechny formy Survivalu shrnuty).


Hodnocení

+ obrovské a krásné lobby
+ celkové pěkné stavby
+ aktivní a nápomocný A-tým
+ skvělá komunita
+ neustálý vývoj (chystaný Skyblock)

+ pěkný web

− chaos v druzích a rozdílech Survivalu
− Survivaly nejsou moc rozdílné

Celkové hodnocení: 68 %

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *