Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

NexusUniverse – 28 %

Mike 0

IP adresa: mc.nexus-universe.cz
Facebook: https://www.facebook.com/nexusuniverse.cz/


Český server NexusUniverse se sice tváří, že obsahuje několik různých miniher, ale bohužel se lze připojit pouze na jedinou – Vanilla. Celý server se také potýká s řadou technických potíží, celkově špatný požitek ze hry pak ještě umocňuje takřka žádná komunita. Na server se můžete připojit s verzí 1.15.2.

Lobby

Po připojení a registraci se objevíte na poměrně velkém lobby. Lobby vypadá celkem pěkně, zejména se mi líbí veselá kombinace barev. Všechny důležité věci máte ale hned před sebou, tudíž nemusíte někam chodit. Ačkoli, jak se to vezme, před vámi se nachází jen předpřipravené teleporty na minihry, které ale stejně nefungují. Jak jsem psal v úvodu, funguje jen Vanilla (a ani na ni se zde nenachází teleport).

Po celou dobu hraní jsem měl pocit, že se server stále vyvíjí (a je ve velmi rané fázi tohoto vývoje; to ostatně také mají napsané na své FB stránce). Na lobby třeba ani není nastavené počasí, takže se může stát (a mně se to stalo), že začne pršet. Z lobby se dá poté celkem snadno dostat pryč do flat světa, což taktéž nepůsobí vůbec profesionálně. Na lobby nenaleznete skoro žádné info o serveru, jen to, že web je v přípravě. To, že drtivá většina textů není přeložena je už poté zřejmě jen třešnička na dortu.

Všiml jsem si ještě jednoho detailu, v TAB listu máte aktuální datum a čas, bohužel je tento údaj aktuální pouze pro základní Greenwichský čas (časové pásmo), my (jakožto Česká, případně Slovenská republika) se ale nacházíme v pásmu GMT+1 (v létě pak GMT+2), takže jsem měl v době psaní recenze čas posunutý o dvě hodiny pozadu.

Vanilla

Na Vanillu se připojíte pomocí itemu v inventáři, kde si můžete vybrat server. Zde se sice nachází celkem šest miniher (SkyBlock, Prison, Fractions, SkyPVP, Towny), ale funguje pouze Vanilla. Když se na ni tedy připojíte, musíte se zde opět přihlásit pomocí svého serverového hesla (a taky poté pokaždé, když se sem připojíte).

Celý herní mód mi ale spíše připomíná Survival – můžete si zde tvořit residence, podle informací na lobby (na které se mimochodem nemůžete dostat pomocí klasických příkazů, jako /lobby či /hub, ale musíte se reconnectnout na server) je zde tržnice nebo třeba magické truhly. Z tohoto pohledu jde minimálně o semi-vanillu (už jen kvůli těm residencím). Každopádně se na spawnu nachází náhodný teleport, na který když kliknete, přemístíte se někam do herního světa, kde už můžete standardně hrát. Žádné warpy jsem zde nenašel (na příkaz /warp jsem neměl povolení).

Komunita a A-tým

Na serveru NexusUniverse jsem za celou dobu hraní potkal jen jednu hráčku, která se sice chovala hezky (pozdravila apod.), ale v podstatě jen konstatovala, že nefungují teleporty, a že to nahlásí majiteli, pak se odpojila. Během následujících návštěv na serveru nikdo nebyl. Což je jak pro minihry, tak pro jedinou funkční Vanillu celkem problém. A-tým jsem nepotkal vůbec.

Závěr

U nás v redakci jsme interně domluvení, že servery, které mají hodnocení pod 20 % jsou prakticky nehratelné. Já jsem takovéto hodnocení udělil díky tomu, že se na serveru NexusUniverse nachází alespoň jedna minihra (ovšem nelze na server pohlížet jako na Survival server, tím, že lze vidět, že tu mají být i jiné, nemohu za minihry jako celek – tedy zaměření serveru – udělit více než 1/6 z plného počtu bodů). A také díky tomu, že se zde (byť jen asi na jednu minutu) vyskytl jeden hráč.


Hodnocení

+ pěkně zpracované lobby
+ náznak aktivních hráčů

− nefunkční minihry – funkční jedna minihra ze šesti
− prakticky žádná komunita
− neaktivní A-tým
− špatně nastavené lobby
− absence překladu u většiny textů

− špatně udělaný Survival (chybí warpy aj.)

Celkové hodnocení: 28 %

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *